Biyografi

Şakir Dinçşahin Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Ne İş Yapıyor?

Şakir Dinçşahin kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Şakir Dinçşahin’den söz edeceğiz.

Şakir Dinçşahin Kimdir?

  • Yazar.
  • Akademisyen

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Şakir Dinçşahin, yüksek lisans eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Şakir Dinçşahin, doktorasını ise Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Akademik kariyerine Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okutman olarak başlayan Şakir Dinçşahin, sonrasında yine aynı üniversitede araştırma görevlisi, yardımcı doçent ve doçent olarak görev yapmıştır. 2016 ile 2021 yılları arasında Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde doçent öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarda bulunan Şakir Dinçşahin, 2021’den beri Gedik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde profesör doktor olarak görev yapmaktadır.

Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Şakir Dinçşahin, akademik çalışmalarına devam etmesinin yanı sıra çeşitli medya kurum ve kuruluşlarında birçok yayında yorumcu olarak yer almaktadır. Şakir Dinçşahin hakkında merak edilen aslen nereli, kaç yaşında, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • akademik.yok.gov.tr, Şakir Dinçşahin, erişim tarihi: 7 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.