Sağlık

Gözaltı Dolgusu ile Kusursuz Görünün

Gözler yüzün belki de en önemli organıdır. Yüze ifadeyi katan da gözler ve bakışlardır. Ancak ne yazık ki yaş aldıkça gözler de ifadesindeki kusursuzluğu yitirmeye başlar. Gözaltında çukurlar ve morluklar oluşur. Göz çevresinde ise kırışıklıklar meydana gelir. Her ne kadar dermotolojik krem ve ilaçlar ile bu görünümü yavaşlatabiliyor olsa da yaşın belli bir noktaya eriştiğinde yapılacak çok fazla bir şey kalmıyor. İşte bu tip durumlarda da gözaltı dolgusu devreye giriyor. Gözaltı dolgusu Ankara ve çevresinde çok sık uygulanan estetik bir müdahaledir.
Cildin nemini ve gerginliğini kaybetmesi sonucu ortaya çıkan gözaltı kusurları, özellikle kadınların şikâyet ettiği bir konu. Buna yorgunluk ve stres de eklenince, çok daha yaşlı bir görünüm ortaya çıkıyor. Dolgu uygulamalarında oldukça fazla kullanılan hyaluronik asit, gözaltı dolgusu uygulamalarında da vazgeçilmez. Ankara leke tedavisi ve gözaltı dolgusu konusunda birbirinden ekonomik ve profesyonel merkezlere ev sahipliği yapıyor.

Gözaltı Dolgusu İle Nasıl Tedavi Uygulanıyor

Yağ dokusunun azalması, gözaltı derisinin incelmesine ve damarları belirgin bir şekilde göstermesine sebep oluyor. Yanlış yağ dağılımının neden olduğu bu görünüm, mor gözaltı sorunlarına yol açıyor. Dolayısıyla gözaltı için özel geliştirilen dolgu malzemeleri, bu bölgeye enjekte edilerek yorgun ve mor görünüm ortadan kaldırılıyor. Üstelik hasta bu esnada hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmiyor. Çünkü uygulama öncesinde anestezi içeren kremler ile bölgenin uyuşması sağlanıyor. Gözaltı dolgusu Ankara ya da İstanbul’da çok daha farklı teknikler ile uygulanan bir yöntem.
Gözaltı dolgusunun estetik bir ifade yakalaması bazı durumlarda yeterli olmayabilir. Özellikle de düşük kaş yapısına sahip kişilerin, ulthera uygulamasından da faydalanması gerekir. Bu uygulama Ankara leke tedavisi ve estetik uygulamalar sırasında çokça kullanılan bir yöntemdir. Amaç alın bölgesine lifting etkisi sağlamasıdır. Hatta yayılan ultrason dalgaları kollajen üretiminin de artmasını sağlayacaktır. Böylelikle daha kalkık ve kavisli kaşlar, daha estetik göz kapağı ve kusursuz bir gözaltı elde edilir. Çok daha sıkı bir göz çevresi için bu iki uygulama genellikle birlikte kullanılır.

Kolajen Üretimi İle Gençleşen Göz Çevresi

Elbette botoks ve dolgu işlemleri ile göz çevresindeki kırışıklıklardan, morluklardan kurtulmak mümkündür. Ancak ilerleyen yaşlarda yalnızca bu uygulamalar yeterli olmayabilir. Daha taze bir görünüm için cildin kaybettiği elastikiyeti ve nemi geri kazandırmak şarttır. Aslında bu kolajen üretiminin tetiklenmesi ile mümkün. Clearlift uygulaması koajen üretimini tetikleyen yeni nesil bir uygulamadır. Bu uygulama cildin altına lazer enerjisi vererek, eski kolajeni ciltten alıp yeni kolajen üretimini sağlar. Bunu ısı vererek yapan uygulama hastanın canını asla yakmaz. Gözaltı dolgusu Ankara bölgesinde genellikle Clearlift uygulaması ile birlikte yapılır. Böylelikle daha taze bir görünüm elde edilmiş olur.
7 – 10 günlük periyotlar ile yapılan Clearlift uygulaması, 3 – 6 ay arasında kalıcılık sağlamaktadır. 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılan bu uygulama hastayı zamanından etmez. Ayrıca hasta uygulamadan hemen sonra normal yaşantısına devam edebilir. Ayrıca bu uygulama ciltteki ton farklılıklarını da ortadan kaldırır ve daha canlı, daha ışıltılı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Ankara leke tedavisi ve gözaltı uygulamaları anlamında hayli zengin seçeneklere sahip bir ildir. Ancak bu uygulamaların yeni teknoloji olduğunu ve bu teknolojiyi kullanacak kişi ya da kişilerin uzman olması gerektiğini asla unutmamalısınız. Aksi halde yanık, enfeksiyon ve yanlış uygulama gibi çok ciddi sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi