Şeyda Çavuşoğlu Kimdir? Mevlüt Çavuşoğlu’nun Neyi Oluyor?

Şeyda Çavuşoğlu kimdir? Özellikle son günlerde ismi sık sık Dışişleri Bakanı’nın akrabası olarak gündeme gelen ve torpil skandalı ile bilinen Şeyda Çavuşoğlu kimdir? Mevlüt Çavuşoğlu’nun neyi oluyor? 

Şeyda Çavuşoğlu Kimdir? 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeğeninin eşi olan Şeyda Çavuşoğlu, özel bir üniversitede psikoloji bölümünden mezun olmuş ancak daha sonra yüksek lisans için Alaattin Keykubat Üniversitesi’ne başvurmuştur. Ancak burada da akrabası olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu araya sokan Şeyda Çavuşoğlu, listede yer almayı böylece başarmıştır. 

Yüksek lisans için gerekli olan ALES sınavında 56 alan ve Yabancı Dil Sınavı’nda da yine düşük bir not alan (22.5) Şeyda Çavuşoğlu, tüm bu kötü performansına rağmen yüksek lisansa hak kazanan isimler arasında yer almıştır. 

Kendisinden daha yüksek puan alan adayların yer alamadığı listede, asli yedek olarak kendine yer bulan Şeyda Çavuşoğlu, bugünlerde gündemde ve sosyal medyada isminden fazlaca söz ediliyor. 

Şeyda Çavuşoğlu, 48 kişinin girdiği tezli yüksek lisans sınavında 45 puan alarak sondan ikinci sırada yer almış ancak mülakatlarda ilk beşe girmeyi başarmıştır. ALES puanı 56 olan ve Yabancı Dil Sınavında da 22 puan alan Şeyda Çavuşoğlu’nun akrabası Mevlüt Çavuşoğlu aracılığıyla yüksek lisansa kabul edilmesi, adeta infial yarattı. 

Skandal olay başta Ekşi Sözlük olmak üzere pek çok sosyal medya kanalında da geniş yer buldu. Yüksek lisansa kabul edilen adayların yer aldığı liste, üniversite yönetimi tarafından internet sitesinden kaldırıldı ve Ekşi Sözlük’e yayın yasağı getirildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir