Binali Yıldırım: 550 Çeşit Yemek Var Seçmesi Bile Vakit Alıyor

TBMM yemekhanesinin tanıtımını yapan Binali Yıldırım’ın tanıtım sırasında söylediği sözler tartışma konusu oldu. Binali Yıldırım, “550 çeşit yemek var, bu çok fazla. Seçmesi bile vakit alıyor” ifadelerine yer verdi. 

Binali Yıldırım’ım bu sözleri, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Pek çok kişi, Yıldırım’ın bu sözlerine tepki gösterdi. İlgili video Twitter’da yasaustaportal isimli bir kullanıcı tarafından paylaşıldı. İşte o video:

İlginizi Çekebilir:  Dünden Bugüne Koton, Misyon, Vizyon ve Değerler

AKP’li vekil ve bakanların lüks, şatafat ve gösterişe olan tutkunlukları bununla sınırlı değil. Hatırlanacağı üzere daha önce de Beştepe’de 30 Ağustos Menüsünde Pataşur içerisinde Çerkez Tavuğu, Zencefilli Somonlu Suşi, Chia tohumu eşliğinde Ejder Meyveli Smoothie, Liçi meyvesi eşliğinde Efuli, Starex meyvesi eşliğinde Aloevera gibi vatandaşın o zamana kadar ismini duymadığı yiyecek ve içecekler vardı. 

İlginizi Çekebilir:  Mehmet Özhaseki: Elimizdeki Verilere Göre Yarışı Önde Tamamlıyoruz

Yine TBMM Üyeler Lokantası’nda dana kavurma pilav, tarhana çorbası, bademli keşkül, fıstıklı tel kadayıf, çoban salata, küver ve kutu kolaya 28 TL hesap ödenmişti. Daha da ilginci ise bu hesabın iki kişiye ait olmasıydı. 

Tevfik Fikret, bugünleri 100 yıl öncesinde yazmış: “Yiyin efendiler yiyin. Bu han-ı iştiha sizin” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi