Biyografi

Sidal Damar Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu?

Sidal Damar kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim, doğum tarihi ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini ve televizyonda boy gösteren bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Sidal Damar’dan söz edeceğiz.

Sidal Damar Kimdir?

  • Oyuncu.

3 Mart 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Sidal Damar, lisans eğitimini 2014 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Bir dönem Samanyolu TV ekranlarında yayınlanan Nizama Adanmış Ruhlar adlı dizide Suzan karakterine hayat veren Sidal Damar, ayrıca Gökkuşağı Tiyatro’da da oyuncu olarak görev yapmaktadır. Başarılı ve güzel oyuncu asıl popülaritesini ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid isimli dizide kazanmıştır. Damar, bu dizide üç sezon rol almış ve Zeynep karakterine hayat vermiştir. Son olarak da İncir Ağacı isimli dizide Kerime karakterine hayat vermektedir.

Sidal Damar Hangi Dizilerde Oynadı?

  • İncir Ağacı (Kerime, 2019)
  • Payitaht Abdülhamid (Zeynep, 2017-2018)
  • Yetim Gönüller (Hülya, 2014)
  • Nizama Adanmış Ruhlar (Suzan, 2014-2015)

Instagram üzerinde de aktif olarak paylaşımlarına devam eden Sidal Damar’ın bu platform üzerinde 10 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Güzel ve başarılı oyuncunun doğum tarihi 3 Mart 1992’dir. Balık burcu olan Sidal Damar, özellikle Payitaht dizisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Sidal Damar, 1.67 boyunda ve 54 kilodur. Öte yandan kendisi hakkında en çok sorulan ‘sevgilisi var mı’ sorusunun cevabı net değildir. Öte yandan Sidal ismi, güç, kuvvet, dayanıklılık ve olgunlaşmaya, erginleşmeye başlayan, öfkeli, sinirli anlamlarına gelmektedir.

Sidal Damar ile İlgili Aramalar

Google’da Sidal Damar ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Sidal Damar oynadığı Diziler Sidal Damar Payitaht Sidal Damar Kaç yaşında Sidal Damar Kimdir Sidal Damar sevgilisi Sidal ne Demek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds