Teknoloji

Sidebar Exe Ne Demek?

Sibebar Exe bozulmuş veya eksik olan dosyalar yüzünden karşılaştığımız hatalardan bir tanesidir. Dosyaların iç tarafında kalan bölgeleri yürüten sistem içerisinde virüs bulaştığı zamanda Sidebar Exe ile karşılaşabiliriz. Windows 7 ve diğer Windows işletim sistemlerinde hata karşımıza geldiği zamanlarda yapmamız gereken bazı temel işlemler bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını alt paragrafta bulabilir, deneyerek problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Sidebar Exe hatası ile karşılaştıktan sonra izlememiz gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemlerden birincisi bilgisayar üzerindeki gereksiz ve çöp dosyaları temizlemektir. Bunun içinse bilgisayarınız üzerindeki herhangi bir optimize veya çerez silici programa ihtiyaç duymaktayız. Bütün uygulamalarda ‘’Clean Junk Files’’ seçeneğini ve ardından ‘’Start’’ tuşuna basarak dosya temizliği yapmamız gerekmektedir.

Temizlik işlemi alanında bir noktaya değinmek istiyoruz. Bütün programlarda işlem aynı bölgelerde ve adımlarda gerçekleşir. O yüzden ‘’Clean Junk Files’’ seçeneği yoksa programlardaki benzer işlemleri deneyebilirsiniz. İşlemlerden sonra ise hata temizlenerek bir daha ‘’Sidebar Exe’’ sorunuyla karşılaşmayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.