Bir Zamanlar Bahçeli: Andımızı Getirmezsem Namussuzum

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli’nin bundan 5 yıl 2 ay önce söylediği sözler bugün sosyal medyada yeniden gündem oldu. İyi Parti’nin verdiği andımız önergesine HDP ile red kararı veren AKP’nin yanında MHP, daha fazla tepki çekmemek için çekimser oy verdi. Bahçeli’nin o günkü sözleri çok konuşulacak cinstendi. 

Reşit Galip tarafından 1932 yılında yazılan ve yaklaşık 80 yıl boyunca okullarda her sabah okutulan Andımız, Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde kaldırıldı. Andımızın kaldırılması, başta milliyetçi cephede geniş yankılar uyandırsa da kanıksamak uzun sürmedi nitekim Devlet Bahçeli de bunu kanıksayanlar arasındaydı. 

İlginizi Çekebilir:  Nurettin Yıldız: Yorgan Cinsel Dürtüleri Uyandırır!

Devlet Bahçeli, Aralık 2013’te Balıkesir’de yaptığı konuşmada o dönemde Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ı yüce divanda yargılayacağını, Türkiye’nin her yanına “ne mutlu Türkiye” yazdıracağını, çocuklara andımızı yeniden öğreteceğini ifade etmişti. Aradan geçen 5 senede pek çok şeyde olduğu gibi Bahçeli de büyük değişimler oldu. Öyle ki Haliç’e  “OMO, Tursil ne varsa atıp” yıkayacağını söyleyen Bahçeli, Cumhur İttifakına dahil oldu ve Erdoğan’ın bir numaralı destekçisi, stepnesi haline geldi. 

İlginizi Çekebilir:  Atatürk'ün İnşaat İzlerken Çekilmiş Fotoğrafı

Öyle ki 7 Haziran seçimlerinde HDP’nin hükumette söz sahibi olmaması için ittifak kurmayan Bahçeli, bugün HDP ile aynı önergeye red kararı verir hale geldi. 

Balıkesir’de yaptığı konuşma ve videoyu aşağıdan okuyabilir veya izleyebilirsiniz:

“Ne Mutlu Türküm diyene yazdırmazsam namussuzum, çocuklarımıza andı tekrar öğretmezsem namussuzum, AKP’den yüce divanda hesap sormazsam namussuzum” 

İlginizi Çekebilir:  17-25 Aralık Hırsızlık - Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi