SİHA’larla İlgili Kim Ne Dedi? Neden Gündemde Kaldı?

Silahlı İnsansız Hava Araçları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında “Yahu siz ne utanmaz adamlarsınız” ifadelerini kullanmıştı. Peki Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ile ilgili kim ne dedi?

Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili olarak “Silahlı İnsansız Hava Araçları ile öldürdükleriniz terörist olabilir ama silahları yok diye niye öldürdünüz?” ifadelerini kullandı.

Yine konuyu gündeme taşıyan ilk kişi olan CHP’li vekil Sezgin Tanrıkulu konuyla ilgili olarak “PKK’lı teröristlerin Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ile vurulması alçaklıktır” demişti.

PKK’lı teröristlerin Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ile vurulması ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şu ifadeleri kullandı;

Silahlı insansız hava  araçlarını bir şekilde suçlamaya çalışırken, terörle yaptığımız mücadeleden  incindikleri apaçık ortadadır. Bunu açık söyleyeyim ana muhalefet partisinin bu  milletvekilini acilen çağırıp ağzının payını vermesi lazım.

Konuyla ilgili olarak en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir açıklaması olmuş ve Erdoğan şu sözleri sarf etmişti;

Sen burada kimin avukatlığına soyunuyorsun. Benim burada bu kadar Mehmetçik’im şehit ediliyor. Benim vatandaşlarım şehit ediliyor. Veznecilerde şehit edilen benim vatandaşlarım değil miydi sivil değil miydi bunlar onların silahları mı vardı ey Kılıçdaroğlu? Kızılay’daki meşhur bomba olayı neyin nesiydi. Yahu siz ne utanmaz adamsınız. Nasıl bunları konuşuyorsunuz. Bütün bunlar olacak biz hala teröristlerin olduğu yerlerde inlerde mağaralarda bunları izleyeceğiz. Yok öyle şey. İnlerine gireceğiz inlerine. Biz Kılıçdaroğlu’nun ağzıyla geri vitese takamayız. Diğeri zaten tam terörist ağzıyla konuşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi