TEOG Kaldırılacak mı? Erdoğan’ın TEOG Hakkındaki Sözleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme düşen en son açıklaması “TEOG’un kaldırılması lazım” oldu. “Ben TEOG’un kaldırılmasını istiyorum, bunun da kaldırılması lazım” ifadelerini kullanan Erdoğan’ın bu sözleri eğitim sezonunun başlamasına birkaç gün kala kulisleri hareketlendirdi. İlerleyen süreçlerde TEOG’un kaldırılması, liseye geçiş sınavlarında nasıl bir sınav sistemi oluşturulacağına dair önemli soru işaretleri bulunduruyor.

İlginizi Çekebilir:  PKK Sempatizanları Almanya’nın Hannover Havalimanında THY Kontuarındaki Türk Yolculara Saldırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın statlardaki “arena” isminin kaldırılmasını talep etmesinin akabinden tüm statların ismindeki “arena” ibaresi kaldırılmış, “park”, “stadyum” gibi alternatif ibareler kullanılmıştı. (Türk Telekom Stadyumu, Vodafone Park gibi)

TEOG’un kaldırılmasına yönelik bu ilk çıkıştan sonra iyice karışık halde olan liseye geçişte hangi usülün kullanılacağı şimdiden merak konusu.

İlginizi Çekebilir:  Fatih Terim: Hakemler de İnsandır Hata Yapabilir

OKS LGS ve SBS’nin kalkması ile birlikte TEOG sınav sistemine geçilmiş ve öğrenciler birkaç sınavdan oluşan ve öğretmenlerin de liseye geçişte sonuca direkt dahil olduğu bir sistem getirilmişti.

Geçiş sınavlarının bu kadar sıklıkla değiştirilmesi öğrencilerin de yeni sınav sistemi ve usülüne adapte olma sürecini olumsuz yönde etkiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Murat Başoğlu ve Yeğeni Arasındaki Yasak Aşk

Bilindiği üzere AK Parti’nin iktidara gelmesiyle LGS’nin yerine OKS gelmiş, birkaç yıl devam ettikten sonra SBS sistemi gelmiş ve nihayetinde TEOG çoklu sınav sistemi liseye geçişte kriter olarak belirlenmişti.

Konuyla ilgili video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat