Mimari

Şile’ye Yatırım Yapılır mı?

Şile ilçesi yalnızca İstanbul’da yaşayan vatandaşlar tarafından değil, Türkiye’de de bilinen meşhur ilçelerden biri. Bu ilçeyi böylesine değerli kılan etkenleri detaylı olarak yazmaya kalksak inanın sayfalar tutar. Ancak yatırım tavsiyesi yerine geçmeyecek bu yazımızda yalnızca ‘Şile’ye yatırım yapılır mı?’ Sorusuna cevap olarak ilçenin mimari gelişimi hakkında birkaç fikir vererek kafanızda bilgi oluşmasını istiyoruz. Yalnızca son birkaç aydaki trend değil, genel olarak ilçenin konumunu göz önünde bulundurarak hızlı bir değerlendirme yapacağız.

Şile’ye Neden Yatırım Yapılmaz? Arsa Alınmaz?

Sorunun tersine cevap vererek başlayıp olumsuz taraflarını da listelersek hakkıyla bir değerlendirme yapmış olacağız.

  • Kısa vadede yüksek getiriler vadeden bir bölge gibi görünmüyor,
  • Turizm açısından otel işletme vb. gibi yatırımlara açık olsa da merkezi yerlerdeki ticarethaneler kadar dükkan yatırımı fazla getirili olmayabilir,
  • Şehirden kaçamak için tatil seçeneği olsa da konum olarak pek merkezi değil.

Şile’de Yatırım Fırsatları Nelerdir?

Gelelim asıl güzel noktalara. Emlak yatırımlarıyla ilgilenen kişileri hakim olduğu olumlu tabir Şile için de geçerli. Şehrim büyüme hatlarından birinde bulunması, temel adımda göz atmaya değer sayılacak bir ilçe haline getiriyor.

Ayrıca arz-talep oranı olarak baktığımızda ise son yıllarda metrekare fiyatlarındaki anormal artışlar, burada atıl yatırımların kalmayacağı Şile’nin gittikçe parlatılacqğı sinyalini veriyor olabilir. Bu açıdan da bakıldığında güzel bir seçenek. Sadece doğrudan finansal kâr değil, hem benim için güzel bir kaçamak noktası olsun diyorsanız. Deniz kenarında bulunması ve harika doğal güzellikleri de içinizi rahatlatacak. Yatırım yapılırken yalnızca gelir boyutuyla değil, psikolojik olarak sizi ne kadar tatmin edeceği düşünülürse bu açıdan da doyurucu bir seçenek gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds