Sınırsız Hosting Nedir?

Hizmetlerin sınırsız olduğu yalanı bu konuda da bir pazarlama stratejisi olarak devam ediyor. Bazı hosting firmalrında sınırsız hosting paketlerini duymaya devam ediyoruz. Peki bu ne kadar gerçek?

Sınırsız kavramı karşımıza bir aralar operatörlerin interneti limitsiz olarak sunmaya başlamalarıyla ortaya çıktı diyebiliriz. Aslında mantık temelinde çok basitti belirli bir veri kullanımından sonra internet hızı çok düşüyordu. Bu açıdan baktığımızda tüm ay boyunca interneti kapatmadan kullanıyor olsak bile bi limitin üstünde kullanım yapamayacaktık.

İlginizi Çekebilir:  Connected2 me Nasıl Bir Uygulamadır?

Hosting firmalarından birinin internet sitesine giriyorum limitsiz, hem de her şey. Ne kadar harika bir haber yıllık 90 TL gibi rakamlara sonsuzluğa ulaşmak, sınırları test etmek. O zaman biz dr youtube gibi binlerce hatta milyonlarca videoyu upload edecek kapasiteye erişebiliriz. Fakat o da ne? Sunucu paylaşımlı diyor. Bunun anlamı, ne demek olduğunun cevabı aslında belrli bir kullanımdan sonra sunucunun şişmesiyle teknik açıdan rezalet demek.

İlginizi Çekebilir:  Sitede Kalma Süresi Nedir? Nasıl Artırılır? Nereden Öğrenilir?

En güzeli limitleri ve imkanları bilerek hareket etmek ve gönül rahatlığıyla servis sağlayıcınızdan hosting hizmetini almak olacaktır.

Benim bu konuda yeri gelmişken bir tavsiyem daha var. Hosting hizmeti alırken reseller kiralayıp oradan size pay kiralayanlara itibar etmeyin. Bu biraz ağır bir söylem olabilir en azından güvendiğiniz kişilerden bu şekilde hizmet alın. En güzeli kendi sunucularından hizmet sağlayan kaliteli firmaları tercih etmek olacaktır. Hem kafanız rahat olur hem de kaliteli hizmetin keyfine varırsınız.

İlginizi Çekebilir:  Sıkıntılarınızı 1001 Oyun Oynayarak Kolayca Unutun

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce