Şirket Uzantılı Mail Nedir? Nasıl Alınır?

Mail sistemlerini kullanırken çoğumuz birtakım problemler yaşarız. Bu yüzdendir ki esnafların birçoğu hotmail ve gmail gibi servis sağlayıcı firmaları tercih eder. Bunun pek de prestijli bir şey olmayacağını söyleyerek söze başlamak istiyorum. Kullanımlarının basit olması güzel bir şey. Fakat şirketinizin prestijini yerlebir edebilir.

Peki ne yapmalı? Ufak bir işletmeniz varsa ve bu işlerle uğraşacak fazla vaktiniz yoksa? İşte tam da bu noktada şirket uzantılı mail kavramı devreye giriyor. İşletmeniz için isminiz@firmanız.com gibi bir mail adresi almanız akılda kalıcılık açısından da çok işe yarayacaktır. Şirket uzantılı mail aldıktan sonra hizmet aldığınız firmanın anlaşmalı olduğu mail servisine göre farklı sistemler kullanmanız gerekebilir. Hemen söylemeliyim ki bunu dert etmeye hiç gerek yok. Yapılacak en harika şey şirket uzantılı mail aldıktan sonra bunu hotmail ve gmail gibi kullanmasına son derece aşikâr olduğunuz servislere bağlayarak işi çözüme ulaştırmaktır.

Peki çok güzel şirket uzantılı bie mail adresi almanın ne kadar önemli olabileceğini anladık. Peki ya nasıl alacağız? İlk önce şirketiniz adında bir domain adresine ihtiyacımız var. Bundan sonrası ise gerçekten çok kolay. Domain hizmetini yıllık 25 TL gibi uygun rakamlara edinebilirsiniz. Bundan sonra ise bir internet sitesi kurmayacak ve sadece mail adresini kullanacak iseniz. Yanında bir tane de mail hosting alıp aktif ettikten sonra hizmetiniz hazır. İstediğiniz gibi tanımlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Kaç tane mail alabileceğiniz veya ne kadar alana sahip olacağınız yine bu aldığınız hizmete göre değişkenlik gösterecektir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: