Soğuk Havalarda Nasıl Giyinmek Gerekir?

Soğuğa yiğitlik olmaz derler büyükler. Bu sorumuzun da cevabı elbette sıkı giyinmektir. Peki nasıl sıkı giyinmek gerekir? Soğuk havalarda ne giyilir? Ne giyilmez? İşte birkaç önemli tavsiye. Havaların iyice soğumaya başladığı bugünlerde hasta 🤒 olmamak için işi baştan sıkı tutmak gerekiyor?

Kışlık Ürünler Alın

Mont, kaban, trikonun yanı sıra kışlık pantolon ya da kışlık gömlekler alın. Yazın giymiş olduğunuz gömleği kış vakti giyerseniz hiçbir faydası dokunmaz. Yazlık gömlekler pamuk ya da ketenden üretildiği için (kaliteli olanları tabi) hafif ve incedir. Ancak kışlık gömlekler akrilik ve polyester ya da poliüretan gibi maddelerden yapıldığı için her ne kadar sağlıklı olmasa da sizi sıcak tutacaktır. Ya da pamuk ve polyester iplik karışımı olan kazak, triko, gömlek ve pantolonları tercih edebilirsiniz.

Bez Ayakkabılar Giymeyin

Havaya güvenip “bugün şık görüneyim” diyerek bez ayakkabılar giymeyin. Yağmurda ayağınızın içi olduğu gibi suyla dolabilir. Kış bu güven olmaz. Bunun yerine botlarınızı, her ne kadar rahat etmeseniz de, tercih edin. Ya da bot benzeri ayakkabılar da tercih edebilirsiniz.

Polar Cinsinden Ürünler Giyin

Poların en iyi özelliği soğuğu geçirmemesidir. Kalın bir polar sewatshirt ile kışa hazır olabilirsiniz. Kapüşonlu ya da kapüşonsuz sewatshirtleri kombin yapıp güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

İçlik, Evet, İçlik Giyin

Yukarıda sizlere söylemiştik: Soğuğa yiğitlik olmaz. Özellikle erkekler için kaba göstermeyecek ince içlikleri tavsiye ederim. Tabi atlet de hiç kötü olmaz. Soğuktan hoşlanmayaların lüksü yok, bu kışı hasta olmadan geçirmeniz gerekecek. Performansınızda düşüş yaşamayın.

Çoraplar Çoraplar

Bir süreliğine şu kısa çorap giyme modasından vazgeçin. Özellikle erkekler için söylüyorum. 3-4 ay uzun çorap giyseniz bir şeyiniz eksilmez. Ayaklar, hastalığın vücuda girdiği ilk yerdir. Ayağını sıcak tut başını serin; düşünme derin derin.

Boyunlu Kazaklar da Giyin

Kışa uygun boğazlı kazaklar da giydiniz mi tam bir “kış insanı” oldunuz demektir. Yusuf Miroğlu gibi kaban altına siyah boğazlı kazak değil de daha şık ve güzel boyunlu kazakları tercih edebilirsiniz. Kadınlar için de yine birbirinden güzel vintage, retro temalı boğazlı kazaklar var. Ayrıca balıkçı yaka kazaklar da tercih listenizde muhakkak olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: