Teknoloji

Son Kullanılan Uygulama Yok Hatası Çözümü

Android akıllı telefon kullanıcılarının yaşadığı pek çok sorunu sizlerle paylaşmıştık. Bu makalemizde değineceğimiz farklı hatalardan bir tanesi de Son Kullanılan Uygulama Yok Hatasıdır. Hatanın temel olarak yaşanılma nedenlerine baktığımızda öncelikle değişik sebeplerin yansıdığını görebilmekteyiz. O yüzden bu hatayı detaylı bir şekilde ele alarak neyden kaynaklandığını ve nasıl çözülebileceğini size anlatacağız.

Son Kullanılan Uygulama Yok Hatasının yaşanılmasında ki genel neden Android cihaz sürümünüzü bir üst ya da alt sürümlere güncellemenizden dolayı yaşanmaktadır. Yaşanılan problem hakkında durum, son uygulamalar düğmesinin basmaması ve sürekli olarak titremesi yönünde geliyor. Özellikle detaylı bir işlem olduğu için size belirteceğimiz adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız, doğru biçimde ilerlemeniz oldukça önemlidir.

  • Telefonunuzu Güvenli moda alarak hatanın yaşanılıp yaşanılmadığını kontrol ediniz.
  • Cihazınızın RAM kısmında alan açınız.
  • Cihazı yeniden başlatarak sorunu kontrol ediniz.
  • Ayarlar>Sistem>Hareketler>Düğmeler adımlarını takip ederek Son Kullanılanlar Düğmesini kontrol ediniz.  Bu kısımdan sorunu daha net olarak anlayabilirsiniz.

Bahsettiğimiz işlemlerin hiçbirisi işe yaramazsa son yapacağınız şey mecburi olarak cihazı sıfırlamaktır. Bu işlem öncesinde cihazınızın içerisinde kalan önemli şeyleri yedekleyerek depolamayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.