Acun Ilıcalı’dan Şeyma Subaşı’ya “Hap Var Mı?” Sorusunun Üzerine

Acunun Şeyma Subaşı’ya “hap mı” demesinin ardından birkaç kelime söylemek gerek. Televizyonlarda görmeye alışık olduğumuz Acun’un Instagram’da böylesine “ucu açık” bir söyleme karışması birkaç soruyu akıllara getiriyor.

Birincisi ünlü yaşamları bizim sandığımız kadar samimi ve doğal olup olmadığıdır. Milyonlarca lira para kazanan insanların sıradan halk gibi yaşayıp ömür sürmesini kimse bekleyemez. Kirli zevkler, para artınca default olarak gelen bir eğlencedir. Tüm ünlüler bu kirli zevkleri az ya da çok tercih ederler.

İlginizi Çekebilir:  Sagopa Kajmer ve Kolera Ayrıldı Mı?

İkincisi, sosyal medyada gelen birkaç eleştirel yorum üzerine, Acun’un her nasıl oluyorsa “İslamcı” olarak yaftalanması. Acun’un “hap var mı” sorusunu meşrulaştırmak gibi bir niyete açık kapı bırakmadan kendisinin İslamla yakından uzaktan bir alakasını resmiyete döken bir bulguya rastlamadım. Ama kendisi her nasıl oluyorsa “İslami” kişilik olarak lanse ediliyor.

Üçüncüsü, para ve şöhretin artması neden kirli zevkleri doğurur? Örneğin bir ünlü, bu gibi kirli zevklere hiç karışmadan şöhretini devam ettiremez mi? Elbette ki devam edebilir. Söz konusu, ultra ünlüler olunca, ekranda görülenden çok daha fazlası gerçek yaşamlarında fazlasıyla var.

İlginizi Çekebilir:  Noter Onaylı Cumhur İttifakı Bıyığı

Ünlü evlilikleri ise başlı başına bir sorun. Temsil olarak bir yanlış intiba oluşturma tehlikesi olan ünlü evlilikleri, magazinsel içeriklerin sosyal medyada inanılmaz ilerlemesi ile hayatımızın her alanına sirayet eden, aslında “bana ne” tepkisi doğuracakken, ister istemez ilgilendiren bir bahis olup çıkıveriyor karşımıza.

Örneğin bize ne diyemiyoruz. İşin ucundan tutup ya eleştirmek ya da destek vermek istiyoruz. Mesela bu videoyu izleyen her vatandaşın kendine has bir yorumu olur. Çünkü ünlüysen bir sorumluluğun vardır. Mesela marka yüzü seçilen kişiler için  sözleşmeye “özel yaşama dikkat” şartının eklenmesi gibi.

İlginizi Çekebilir:  Fazla Duyardan Ölmek

Acun’un daha sonra olayı örtbas etmeye çabalaması ise gülünç olmuş. Velhasıl, ünlülerin bu tip olaylara daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Ne de olsa sosyal medya, milyarlara erişebiliyor.

Düzeltme: Video Instagram’da yayından kaldırılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi