Spor

Spordan Sonra Hemen Uyunur mu?

İster spora yeni başlamış olun, ister uzun süredir spor yapıyor olunca daha önce kaleme aldığımız makalelerde çok detaylı olarak sporla ilgili dikkat edilmesi gerekenlerden detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu makalemizde ise spordan sonra hemen uyunur mu? Sorusuna cevap vereceğiz.

Spor yaparken kalp ritminiz bir hayli artacaktır. Ancak buna rağmen spordan kısa bir süre sonra uyumanın bir zararı görülmemiştir. Bunubla birlikte bunun sakıncali olabileceği bir durum var! Spordan sonra vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri vermeniz gerekecek. Bunun üzerine uyuduğunuzda ise sporun değil, yemeğin hemen üzerine uyumuş olacağınızdan dolayı hem sağlıksız bir davranışta bulunmuş, hem de kalitesiz bir uyku çekmiş olursunuz.

Aç karna uyumak ise kilo vermek isteyenler için mantıklı gibi görünse de özellikle hacim kazanmak ve bir sonraki antrenmana hazır olmak isteyen sporcular için çok mantıksız olacaktır. Bütün bunlar göz önüne alındığı zaman ise spordan 2-3 saat sonra uyumanın daha mantıklı olduğunu göreceksiniz. Herkese sağlıklı ve aktif bir yaşam dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi