Spor

OSM’de ”YTN” Ne Demek?

OSM’de ”ytn” ne anlama geliyor? Online Soccer Manager’da YTN ne demek? Daha önceki yazılarımızda OSM ile ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca OSM’deki ”ytn” kavramından söz edeceğiz.

OSM’de ”YTN” Ne Demek?

Online Soccer Manager’da YTN, yetenek kelimesinin kısaltılmış halidir. Online Soccer Manager’da diziliş sekmesine girdiğiniz zaman yan tarafta ”YTN” ifadesini görürsünüz. Bu, hangi oyuncunun defansif ve ofansif yeteneklerinin ne düzeyde olduğunu gösterir. Eğer oyuncunuzun defansif özellikleri kuvvetli ise bunu üzerine tıklayarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ancak bu ”YTN” ifadesi ortalama yeteneği gösterir. Örneğin 4-3-3 B oynadığınızda 3’lü orta sahanın ortasındaki oyuncu merkez orta saha değil, defansif orta sahadır. Bu nedenle OOS ya da OS değil DOS olmalıdır. Aynı şekilde 4-4-2 B taktiğinde de dörtlü orta sahanın gerisindeki oyuncu da DOS olmalıdır. Bu nedenle oyuncunun ortalama istatistiğine değil defansif yeteneklerinin kaç olduğuna detaylı olarak bakmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds