Sağlık

Spordan Sonra Kas Gevşetici Sürülür mü?

Onca ter döküyoruz, yoruluyoruz salonda ağırlık çalışarak enerji sarf ediyoruz. Bunlar cezasız kalmayarak her yanımız ağrıyor. Bazen ağrı dayanılmaz boyutlara ulaştığında spordan sonra kas gevşetici sürmeyi düşünüyor olabilirsiniz.

Hemen söyleyelim bu çok yanlış bir davranış olacaktır. Çünkü kas gevşeticiler bir ilaç sayıldığından kontrolsüz şekilde kullanımı yan etkileri de beraberinde getirecektir. Eğer dayanılmaz bir ağrı veya acıya sahipseniz bunu baskılamak tedaviyi de geciktirecektir. Yani kasda oluşan ve gelişimi sağlayan istediğimiz ağrıdan başka çeşit bir sakatlanma varsa doktora gitmenizi geciktiteceğinden de sizi zor duruma sokacaktır.

Kas Gevşetici Sporu Etkiler mi?

Kas gevşetici kremler kasta oluşan yorgunluk ve gelişim dolayısıyla gelen acıları dindirmek için değil, sakatlıklarla gelen sıkıntıları gidermek için fizik tedavi uzmanları tarafından verilen ilaçlardır. Bu sebepten dolayı kontrolsüz kullanım sporu etkileyebilir. Örneğin, kas gevşetici krem sürüp spora gitmek çok büyük bir hata olacaktır. Var olan acıyı dindirip spora gitmek farkında olmadan büyük sakatlıklara sebebiyet verebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi