Spor

Protein Tozu Neyle İçilir?

Protein tozu en çok tartışılan içeceklerden biri olmakla beraber, sporcuların vazgeçilmez besin takviyesidir. Her makalemizde belirttiğim gibi yine söylüyorum ki bu sadece bir besin takviyesidir. Ailelerin çocukları bir ilaç gibi yansıtıp çok yanlış bir şeymiş gibi uzak durmaları gerektiğini söylemeleri asılsız şeylerdir. Protein tozu kullanmaya yeni başlıyorsanız neyle içilir diye soruyor olabilirsiniz. Size protein tozunu karıştırabileceğiniz seçenekleri sunacak ve son madde olarak, İsminizi kolaylaştıracak muhteşem bir tarif vereceğim.

Profesyonel sporcuların vazgeçilmezi su ile protein tozu içmek

Protein tozu ilk seçenek olarak suyla karıştırılabilir. Tadı açısından en kötü hali bu olsa da süt ile beraber alacağınız yağı ve şekeri engelleyeceğinden dolayı en saf hali bu şekilde içilmesidir.

Süt ile Karıştırmanız da Mümkün

En güzel seçenek bu şekilde kullanım olacaktır hem evde tarif hazırlar gibi zor bir şekilde karıştırma ya sebep olmayacak, hem de lezzeti gayet yerinde olacaktır. Daha önceki yazımızda bahsettiğimiz süt deriyi kalınlaştırır mı? Sorusu aklıma gelenler için hemen söyleyelim böyle bir şey mümkün değildir eğer mide rahatsızlığınız bulunuyorsa laktozsuz süt kullanabilirsiniz.

Evde Hazırlayabileceğiniz Protein Shake Tarifi

Blender içine; bir adet muz, bir ölçek protein tozu, bir bardak süt ve bol miktarda buz hazırlayarak harika bir lezzet elde edebilirsiniz. Bir sporcu olarak muz yemekten korkmayın, çünkü muz içinde bulundurduğu sağlıklı maddeler ve kuvvetli potasyum sayesinde spor sonrası ihtiyacınız olan mikro besinleri karşılar. Fakat bu yöntemin negatif tarafı spordan çıktığınızda evinize uzaksanız veya eve uğramayacaksınz hazırlaması zor bir tarif olacaktır. Zor bir tariften derken erişim imkanı olarak bahsediyorum, yoksa evde hazırlaması sadece birkaç dakika sürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi