Biyografi

Şuay Nilhan Açıkalın Kimdir? Aslen Nereli?

1984 yılında Ankara dünyaya gelen Şuay Nilhan Açıkalın, a Prof. Dr. Şefika Şule Erçetin ve Prof. Dr. Aytaç Açıkalın’ın kızıdır. Araştırmacı, ademiysen ve yazardır. Aslen Malatyalıdır.

Halihazırda Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü, Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak görev yapan Şuay Nilhan Açıkalın, Lisans eğitimini İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İktisadi, İdari Ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde 2012 tarihinde tamamlamıştır. Bunun ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası İlişkiler bölümünde Tezli Lisans eğitimini 2015 yılında tamamlayarak yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümde doktora eğitimini 2020 yılında tamamlamıştır.

Başarılı bir eğitim hayatı yaşayan Açıkalın çeşitli üniversitelerde görev yapmıştır;

  • Humboldt-Universitaet zu Berlin, Faculty Of Humanities And Social Sciences- Araştırma Görevlisi (2020)
  • Lancaster University, Philosophy, Politics And Religious- Araştırma Görevlisi (2017)

Şu an Doçent olarak Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Türk Dış Politikası Türk-Afgan İlişkileri, Uluslararası Güvenlik gibi alanlarda lisans ve yüksek lisans öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli dergilerde editörlük ve baş editörlük görevleri yürütmüştür. Aynı zamanda Türkiye Sağlıklı Şehirler Birliği danışma kurulu üyeliğini de yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilen başarılı akademisyen aynı zamanda Endonezyaca da bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.