Sugar Ray Robinson Kimdir?

Sugar Ray Robinson ya da sadece Sugar Ray olarak da bilinen ünlü Amerikalı profesyonel boksör. 3 Mayıs 1921 tarihinde Amerika’nın Detroit eyaletinde dünyaya gelen Sugar, özellikle başarıları ve kariyeri ile boks dünyasında ayrı bir yere sahiptir.

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boksörleri arasında gösterilen Sugar Ray, 1990 yılında International Boxing Hall of Fame‘e girmiştir. Amatör boksta 85’e 0’lık serisi vardır ve bu maçların 69’unu da nakavtla kazanmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Belma Topçakar Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Ray, henüz 19 yaşındayken profesyonel boksa başlamış ve 1940 yılından 1951 yılına kadar 131 maç yapmış; bu maçların sadece birinden mağlubiyetle ayrılmıştır. Ray, ayrıca Dünya Orta Siklet Şampiyonu unvanını 1946 yılından 1951 yılına kadar korumayı başarmıştır. Sugar Ray, daha sonra bir üst siklete, middle weight, geçmiş ve 1952 senesinde bu siklette de şampiyonluk yaşamıştır.

İlginizi Çekebilir:  Aslı İçözü Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Sugar Ray Robinson, gelmiş geçmiş tüm boksörler arasında farklı sikletler arasında 5 defa şampiyonluk yaşamış tek sporcu olarak ayrı bir konumda yer alır.

12 Nisan 1989 tarihinde 67 yaşında Los Angales, Kaliforniya’da hayata veda eden başarılı boksör, bugün hala kırılmayan bir rekorun sahibi. Muhammed Ali ve Ray Leonard gibi şampiyon boksörlerin örnek aldığı isimlerden biri olan Robinson, alzheimer hastalığına yakalandıktan sonra kalp ve şeker hastalığından dolayı hayata veda etmiştir. Sugar’ın kariyeri;

İlginizi Çekebilir:  YouTube ve Instagram Fenomeni Merve Kutlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

200 Maçta

  • 173 Galibiyet
  • 19 Yenilgi
  • 108 Nakavtla Galibiyet
  • 6 Beraberlik
  • 2 Sonuçsuz Müsabaka

Boy

  • 1.83 cm.

Aşağıdaki videoda Sugar Ray’in en iyi 10 nakavtı yer almaktadır. Boks severler için güzel bir 10 dakika:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara