Gündem

Doğu Perinçek: Erdoğan’sız Hükümet Olmaz, Olursa da Bu “FETÖ, PKK ve CHP” Hükümeti Olur

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten seçim sonrasında gündemle ilgili olarak ilginç bir açıklama geldi. Perinçek, Erdoğan’sız bir hükümetin kurulamayacağını, mecburen Erdoğan’ın yanında yer almaları gerektiğini savundu. 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin İzmir İl Başkanlığı tarafından Tepe Kule Kongre Merkezi’nde düzenlediği dayanışma toplantısında seçim sonrası gündemle ilgili çeşitli açıklamalar yaptı. Perinçek özetle şunları söyledi:

‘HDP, PKK VE FETÖ AMERİKA’NIN KUVVETLERİDİR’

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, FETÖ, PKK ve HDP dışında yer alan kuvvetlerin bir hükümet çatısı altında birleştirilmesi fikrini savundu ve şu ifadelere yer verdi: 

“HDP, PKK, FETÖ haindir, düşmandır, Amerika’nın kuvvetleridir. Bırakalım onlara iktidar olanaklarını sağlamayı onlara hapishaneden başka hiç bir imkan ve yer veremeyiz. Onlara hapishane var. Onun için o FETÖ, PKK, HDP dışındaki kuvvetleri bir hükümette birleştirmek bugün siyasi çözüm açısından çok önemlidir.” diye konuştu.

Geniş bir tabana sahip hükümetin kurulması gerektiğini belirten Perinçek, zorlukların da paylaştırılması talebinde bulundu. 

‘TAYYİP ERDOĞAN’SIZ OLMAZ’

Doğu Perinçek ayrıca Recep Tayyip Erdoğan olmadan bir hükümetin kurulamayacağını söyledi ve şöyle devam etti: 

“Ama AK Parti’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı da dışlayarak Türkiye buradan çıkamaz. Vatan Partililer de bunu söyleyince yakama yapışıyor, ‘Tayip Erdoğan’la beraber mi Türkiye’yi yöneteceksin?’ Evet Tayyip Erdoğan ile beraber Türkiye’yi yönetmeye mecburuz. Türkiye’ye Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tek başına onunla buradan çıkamaz ama onsuz da buradan çıkamaz. Çünkü hala arkasında Türkiye’nin yarısı var. Devlet Bahçeli de onunla birlikte, ikisi Türkiye’nin yarısı ediyor. Bir de onun tabanında vatansever, emekçi, zanaatkar güçler var. Tayyip Erdoğansız bir hükümet kurmaya kalktığınızda o hükümet, FETÖ, PKK, CHP, İYİ Parti hükümeti olur. Onlar da Türkiye’yi yangın yerine çevirir, 3 ay yönetemez.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.