Amedsporlular: Mansur Çalar Mezopotamya’nın Onurudur Şerefidir

Amed Holigan adlı YouTube kanalında yayınlanan bir videoda, bir binanın önünde toplanan kalabalık, Mansur Çalar adına sloganlar atarak “Mansur Çalar onurumuzdur” dedi, meşaleler yaktı. 

Geçtiğimiz hafta oynanan Sakaryaspor-Amed Sportif Faaliyetler maçının hemen öncesinde başlayan saha olayları, maç esnasında ve maç sonunda da devam etmiş ve Türkiye Futbol Federasyonu ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, olayın baş aktörü olduğu gerekçesiyle Amedsporlu oyuncu Mansur Çalar’a 4 yıl futboldan men cezası vermişti. 

Elindeki jiletle rakip takım oyuncularına saldıran 33 yaşındaki futbolcu Mansur Çalar, cezanın 4 sene olması nedeniyle yönetmeliğin 95/1. maddesi gereğince ömür boyu futboldan men cezası almıştı. Karar, Amedsporlular tarafından tepkiyle karşılanmış; Kulüp başkanı Karakaş ise, kararın hukuki olmadığını ifade etmişti. 

KARAR SİYASİ 

Bir binanın önünde toplanan kalabalık, verilen bu kararı protesto etti ve Mansur Çalar lehine sloganlar attı. Kalabalıkta konuşan bir kişi ise kararın hukuki olmadığını söyledi ve Mansur Çalar’ın “Mezopotamya’nın onuru” olduğunu belirtti. Konuşmasının ardından kalabalık hep bir ağızdan Mansur Çalar lehine sloganlar atarak meşale yaktı. İşte o video:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: