Biyografi

Melda Bekcan Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri? Evli mi? Boyu?

Melda Bekcan, 1976 senesinde İstanbul’da doğdu. İSTEK Vakfı Kaşgarlı Mahmut Lisesi mezunu olan Bekcan, 1995 senesinde Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitime başladı. Fakat sinema ve televizyon alanındaki tutkusu sebebiyle okulunu dondurup İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü’ne geçiş yaptı. Diş hekimliği eğitimini takiben İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde doktorasını aldı ve Yeditepe Üniversitesi İmplantoloji Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Bekcan, diş hekimliği pratiğinin yanında sinema oyunculuğu ve televizyon programcılığı gibi muhtelif alanlarda da faaliyet gösterdi. Sağlık Bakanlığı bünyesinde diş hekimliği hizmeti verdi ve 2013 senesinde Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nda göreve başladı. Akabinde Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Eylem Planı’nda Bilim Kurulu Üyeliği’ne tayin edildi.

Spora da tutkun olan Bekcan, ayrıca birçok markanın reklam yüzü oldu ve çeşitli dergilerde deneme ve fikir yazıları yazarak edebiyat alanında da adını duyurdu. 2017 ve 2018 yıllarında hukuk bilirkişi listesine girerek yeminli bilirkişilik yaptı. Melda Bekcan, çok yönlü kariyeri ile dikkat çeken bir isim olarak çalışmalarına devam etmektedir. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Melda Bekcan, oyunculuk-sunuculuk çalışmalarına da aktif olarak devam etmektedir. Başarılı oyuncu-sunucu Melda Bekcan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • meldabekcan.comtr, Melda Bekcan, erişim tarihi: 18 Şubat 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi