Sağlık

Veganlar Emzirir mi?

Anne sütünün bebeğe olan faydalarını saymaya kalksak sayfalarca yazı doldurabiliriz. Bebeğin sağlıklı gelişimi açısından anne sütü son derece önemlidir. Bağışıklık sistemi, kansızlık, gelişimin daha hızlı ve sağlıklı olması açısından tıp dünyası bebeklerin belirli aylık olana kadar emzirilmesi konusunda hem fikir olmuş durumdalar. Bildiğiniz üzere vegan beslenme tarzını benimsemiş kişiler süt ve süt ürünlerinden tamamen uzak kalıyorlar. Hatta bazı katı vegan insanlar pişirilmiş ürünlere de karşılar. Bu yazımızda vegan bir anne hakkında emzirip emzirmeyeceğini anlamaya çalışacağız.

Veganlar emzirir. Hatta vegan kişilerin bebeklerini besleme konusunda nasıl kendilerine uygun ve sağlıklı bir beslenme planı oluşturabilecekleri hakkında makaleler bulunmaktadır. Bebeğinize süt vermek, vegan olmanızı etkileyecek bir faktör değildir.

Özetle, yavrunuzu gönül rahatlığıyla sütünüzle beslemeniz mümkündür. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, beslenmeniz bitkisel bazlı olduğundan dolayı daha düzenli ve yüksek miktarlarda doyurucu makro besinleri almanız hem bebeğiniz hem de sizin sağlığınızı olumlu olarak etkileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.