Biyografi

Tahir Kum Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Takımı Tutuyor?

Tahir Kum kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, hangi takımlı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı spor yorumcularının yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Tahir Kum’dan söz edeceğiz.

Tahir Kum Kimdir?

  • Gazeteci
  • Spor yazarı.

Tahir Kum, spor yorumcusu ve yazarı olarak bilinmektedir. Türkiye gazetesinde Trabzonspor muhabiri olarak görev yapan Tahir Kum, sonrasında Sabah Gazetesi’nde spor yazarı olarak kariyerine devam etmiştir. Tahir Kum akabinde LİG TV bünyesinde spor yorumcusu olarak ekranlarda boy göstermiştir. Spor yorumcusu ve gazeteci Tahir Kum, şimdilerde Hürriyet gazetesi yazarı olarak görev yapmaktadır. Tahir Kum, ayrıca TGRT Haber ekranlarında yayınlanan ”Stüdyoda Futbol” isimli programda futbol üzerine yorumlarda bulunmaktadır.

Hangi Takımlı?

Kendisi hakkında merak edilen sorulardan biri de hangi yakımı tuttuğu. Ekşi Sözlük’teki bazı yazarların görüşüne göre Tahir Kum, Fenerbahçe taraftarıdır. Bazı sözlük yazarlarına göre Tahir Kum, Galatasaray ve Beşiktaş aleyhine olabilecek pozisyon veya durumlarda ileri gitmekten çekinmezken Fenerbahçe’nin aleyhine olacak konularla ilgili konuşmaktan imtina etmektedir. Ancak Tahir Kum’un tuttuğu takımı alenen söylediği bir video ya da açıklama yoktur.

Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Tahir Kum, gazeteciliğe Hürriyet gazetesinde spor yorumculuğuna ise TGRT Haber bünyesinde devam etmektedir. Spor yorumcusu Tahir Kum hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Tahir Kum, erişim tarihi: 8 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.