Spor

Takip Bloğu Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Basketbolda takip bloğu nedir, ne demek ve ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda basketbolla ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca basketbolda takip bloğunun ne anlama geldiğinden söz edeceğiz.

Takip Bloğu Nedir? Ne Demek?

Basketbolda bir sporcunun potaya drive eden bir oyuncuyu takip arkasından ya da yanından topu bloklamasına takip bloğu denir. Basketboldaki en estetik hareketlerden biri olan takip bloğunda önemli olan unsur, bloğu yapan oyuncunun rakip sporcuyu iyi analiz edip en uygun anda bloklamasıdır. Genelde arkadan, rakip oyuncu potaya yönelip turnike ya da smaç hareketini yapacağı esnada yapılır. Bu nedenle takip blokları estetik olduğu kadar zor da bir türdür.

Takip blokları, yukarıda da belirtildiği üzere estetik anlamında son derece iyidir. Bunun yanı sıra takımı ve tribünleri de ayağa kaldırır. Özellikle geride olan takımlar için önemli bir motivasyon kaynağı da olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds