Mimari

Tapuda Çayır Yazması Ne Demek?

Arsa yatırımı yapmadan önce tüm detayları TAKBİS sistemi üzerinden detaylı olarak bakma imkanınız bulunuyor. Parsel bilgileri ve bölge ile ilgili genel özellikler dışında tapu içerisinde çayır yazması gibi bir durum da söz konusu olabilir. Henüz imar gelmemiş tarla türleri arasında olan çayır, sulak ve gevşek, yumuşak toprakları ifade etmektedir. Bu sebepten dolayı üzerine yapı inşa edilecek ise çok daha detaylı hesaplar yapılarak mühendislik kullanılması gereklidir.

Ancak buradan tapuda çayır yazan yerlerin yalnızca park, bahçe olacağı ya da imar gelmeyeceği anlamı çıkmamalıdır. Bu tür bölgelere de belli bir süre sonra veya imar barışları esnasında sanayi, konut tipi gibi imarlar gelebilmektedir. Bu konuda bağlı bulunduğunuz belediyeye başvurarak çok detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Usul olarak ilk yapmanız gereken parsel sorgu bilgi ekranlarından alanı çok detaylı bir şekilde analiz etmeniz gereklidir. Ardından aklınıza takılan tüm soruları toplayın ki belediyeye başvuru sırasında tekrar tekrar işlem yapmanıza gerek kalmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds