Biyografi

Tarkan Zengin Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Eşi Kimdir?

Tarkan Zengin kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı akademisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Tarkan Zengin’den söz edeceğiz.

Tarkan Zengin Kimdir?

  • Akademisyen.

1975 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Tarkan Zengin, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi – İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde tamamlamıştır. Çalışma Psikolojisi üzerinde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Tarkan Zengin, doktora çalışmalarına Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında devam etmektedir. Tarkan Zengin aynı zamanda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde öğretim görevlisidir.

Mesleki Kariyeri

  • 1996–1999 Tes-İş’de (Uzman)
  • 2000-2007 Türk Harb-İş Sendikası (Eğitim Dairesi Müdürü)
  • 2007-2015 Bem-Bir-Sen (Genel Başkan Danışmanlığı)
  • 2010-2012 Türkiye Yazarlar Birliği (Yönetim Kurulu Üyeliği)
  • 2016-2018 Türkiye Yazarlar Birliği (Genel Sekreter Yardımcılığı)

Tarkan Zengin aynı zamanda Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bu zamana kadar birçok departmanda ve farklı kurumlarda çalışan Tarkan Zengin, yayınlanmış muhtelif kitapları da bulunmaktadır. Yenişafak ve Star gazetelerinde de köşe yazarlığı yapan Tarkan Zengin, evlidir ve üç çocuğu vardır. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Tarkan Zengin, TRT Haber programlarında özellikle TYT gündemiyle ilgili meselelere de değinmektedir. Tarkan Zengin hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Tarkan Zengin, erişim tarihi: 28 Aralık 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.