Tayfun Atay Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Tayfun Atay kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesinden, kariyerlerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Tayfun Atay”dan söz edeceğiz.

Tayfun Atay Kimdir?

  • Köşe yazarı

1962 yılında Ankara’da doğdu. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi (DTCF) Fizik Antropoloji üzerine lisans eğitimini tamamladı. Yine Ankara Üniversitesi’nde paleoantropoloji 1986 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1989 yılında Londra Üniversitesi Doğu ve Afrika Çalışmaları Okulu’nda (SOAS) ikinci yüksek lisans çalışmasını sosyal antropoloji üzerine yaptı. Yine aynı üniversitede doktora çalışmasını 1994 yılında tamamladı.

İlginizi Çekebilir:  Başak Şengül Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kim?

1985 ile 2001 yılları arasında Ankara Hacettepe Üniversitesi Antropoloji Bölümüne bağlı olarak birtakım çalışmalarda bulunan Tayfun Atay, halen Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Halkbilim Bölümü Etnoloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Öte yandan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Sosyoloji Bölümü dahilinde Sosyal Antropoloji Yüksek Lisans Programı’nda ek görevli öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

T24 isimli haber sitesinde gündelik köşe yazılarını yayınlayan Tayfun Atay, özellikle gündemdeki gelişmeleri akademik boyutuyla okurlarına ulaştırmaya çalışıyor.

İlginizi Çekebilir:  Instagram Fenomeni Merve Kansu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Tayfun Atay, geçtiğimiz günlerde Marmara İletişim simge isimlerinden ve Türkiye’de iletişim biliminin kurucusu sayılan Ünsal Oskay’ın 10. ölüm yıl dönümü söyleşisinde akademisyenlerin ve entelektüellerin bir ayağının toplumun içinde olması gerektiğini ve halka iç içe bir yaklaşımı benimsemesi gerektiğine vurgu yapmıştır. Söylemi, Çınar Oskay ve Uraz Aydın tarafından da desteklenmiştir.

Kitapları

  • Batı’da Bir Nakşî Cemaati – Şeyh Nazım Kıbrısî Örneği (İletişim, 1996); 
  • Din Hayattan Çıkar – Antropolojik Denemeler (İletişim, 2004, 2009, 2011)
  • Yaşasın Meşhuriyet Çağı: Popüler Kültürden Kitle Kültürüne Türkiye İzlenimleri (Epsilon, 2004)
  • Din Üzerine Antropolojik İncelemeler (Brian Morris’ten çeviri; İmge, 2004)
  • Göl ve İnsan: Beyşehir Gölü Çevresinde Doğa-Kültür ilişkisi Üzerine Antropolojik Bir İnceleme (Kalan, 2005)
  • Türkler Kürtler Kıbrıslılar – İngiltere’de Türkçe Yaşamak (Dipnot, 2006).
İlginizi Çekebilir:  YouTube Fenomeni Betül Değişen Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi Kim?

Tayfun Atay ile İlgili Aramalar

Google’da Tayfun Atay ile arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; tayfun atay kitapları, tayfun atay kimdir nerelidir, tayfun atay son yazıları, tayfun atay dersim, tayfun atay t24, tayfun atay eşi kimdir, tayfun atay tesettür, tayfun atay etnospor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara