Teknojen Yüzey Dezenfektanının Detaylı İncelemesi

Son yıllarda tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalıklardan korunmada kullanılan en önemli yöntemlerden birinin hijyene dikkat etmek olduğunu hepimiz öğrendik. Her insanın ellerinin, temas ettiği yüzeylerin bakteri ve virüslerden arındırılmış temiz yüzeyler olması hastalık bulaşmasına engel olacaktır. İnsanların da bu önlemleri alabilmesi temiz ellerle temiz yüzeylere temas edebilmesi için hem elleri için hem de temas ettikleri yüzeyler için uygun dezenfektanlar kullanmalıdırlar. Her insanın kendince uyguladığı sterilizasyon yöntemleri farklılık gösterebilir. Bu yöntemler arasında;

 • Sık sık ellerinizi yıkayarak elleriniz için üretilmiş el dezenfektanlarından kullanmak.
 • Temas edeceğiniz yüzeyleri öncesinde uygun yüzey dezenfektanları ile temizlemek.
 • İçerisinde bulunduğunuz alanları sık sık havalandırmak gerekirse hava temizleyici ürünler kullanmak.
 • Steril maskeler kullanmak ve kullandığınız maskeleri sık sık yenilemek gibi bakteri ve virüslerden korunma yöntemleri mevcuttur.
 • Temassız ateş ölçer ile sık sık kontrollerinizi yapmanız hastalığı erken tespit ederek daha fazla yayılmadan önüne geçmeniz anlamına gelir. Bu yüzden özellikle kalabalık ve kapalı alanlara gireceğiniz zamanlarda yanınızda temassız bir şekilde ateş ölçme işlemini gerçekleştiren ateş ölçer olması avantajınıza olacaktır. Temassız ateş ölçerinize Teknojen sitesinden uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Gripin Regli Keser mi?

Yüzey Dezenfektanlarının Kullanım Şekilleri

Teknojen yüzey dezenfektanları sert zeminlerde, tezgahlarda, dolap yüzeylerinde, asansör içinde, kapı kulplarında virüsleri temizlemek için kullanılabilir.

 • Sağlığa herhangi bir zararı olmayan yüzey dezenfektanları kullanım sonrasında yapay bir koku bırakmaz.
 • İnsanları rahatsız edecek herhangi bir solunum problemi yaratacak bir sorun çıkarmazlar.
 • Durulama gerektirmeden direkt yüzeye sıkıp silerek kullanılırlar.
 • Parfümsüz ve renksizdirler. İsteğinize göre parfümlü yüzey dezenfektanlarını da Teknojen sitesinden bulabilirsiniz.
 • Sulandırmanıza ya da ekstra bir işlem uygulamanıza gerek kalmadan direkt yüzey üzerine sıkılarak hızlı ve pratik bir şekilde kullanılırlar.
 • Göz ile temasında bol su ile durulamak ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamak unutulmamalıdır.
 • Temas ettiğiniz yüzeylerde hassasiyetle kullanımda %100 hijyen sağladığı test edilerek kanıtlanmıştır. Özellikle toplu kullanımın olduğu alanlarda bu yüzey dezenfektanlarını kullanmak sağlığınız için oldukça önemli olacaktır.
İlginizi Çekebilir:  Gece Salata Yemek Kilo Yapar mı?

Salgın hastalıklarla mücadelenin en üst seviyede olduğu bu dönemde ellerinizdeki, temas ettiğiniz yüzeylerdeki bakteri ve virüsleri temizlemeyi sağlamasından dolayı en sık kullanılan ürünler dezenfektanlar oldu.

Dezenfektanlara olan talebin artması fırsatçıların temizlik piyasasını içeriği boşaltılmış işlevini yerine getiremeyen dezenfektanlarla doldurmasına neden oldu. İnsanların kaliteli ve kalitesiz dezenfektanları ayırt etmesi zorlaştı.

İlginizi Çekebilir:  Mantar Buzlukta Saklanır mı?

Teknojen internet sitesinde satışı bulunan bütün dezenfektanlar geçerliliğini koruyan bakteri ve virüslere karşı etkili kaliteli dezenfektanlardır. Sizler de ev ve iş yerlerinizde kullanmak üzere yüzey dezenfektanı arayışındaysanız bakmanız gereken ilk adreslerden biri Teknojen internet sitesidir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz