Teknoloji

Tahta Palet Fiyatları 2021’de Ne Düzeyde?

Tahta palet, genellikle çam veya kavak ağacının kerestesiyle yapılan ürünlerdir. Paketler halinde bulunan ürünlerin taşınmasında, depo edilmesinde sıkça kullanılır. Tahta palet üretimi kimi zaman özel bir üretim olsa da genellikle standart ölçülerde üretilir. Standart tipte üretilen bu paletler yurt dışı taşımacılıklarda kullanılan paletlerdir.

Paletlerin fiyatı ise paletin ölçüsüne, tahtasının türüne göre ve kullanım durumuna göre değişmektedir. İkinci el, kullanılmış bir palet 80 x 120 cm ölçülerine sahip ise 70 TL civarında bir fiyata denk gelmektedir. Palet fiyatları, 2021 yılında genel bir artışa uğradığı için geçmiş yıllara göre daha yüksek bir seviyededir. Önümüzdeki günlerde yaşanacak dolar kurundaki düşüş ile palet fiyatlarında da bir düşüş yaşanması bekleniyor.

Tahta Palet Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Depolarda yerden tasarruf sağlayan ve her depoda bulunması gereken ürünlerden biri de tahta paletlerdir. Küçük boyutlarına rağmen oldukça büyük bir yük taşıma kapasiteleri vardır. Tahta paletler sayesinde depodaki ürünlerinize hiçbir zarar gelmeden senelerce koruyabilirsiniz.

Tahta paletlerin taşımacılık sektöründe kullanılma nedenlerinden biri de ürünlere zarar gelmeden taşınmasında yardımcı olmasıdır. Her sektörde kullanılan ve ihtiyaç duyulan bu tahta paletler için net bir fiyat belirtmek biraz zor olabilir. Çünkü bir ahşap palet ücretini belirleyen birbirinden farklı unsur bulunmaktadır.  Tahta paletlerin fiyatını belirleyen unsurlar arasında:

  • Paletin yapıldığı tahtanın hangi ağaca ait olduğu
  • Paletin yük taşıma kapasitesi
  • Paletin uzunluğu
  • Paletin genişliği
  • Paletin ağırlığı
  • Paletin çeşidi

Gibi teknik özellikler yer almaktadır. Sizler de eğer elinizde bulunan malzemelerinizin taşınmasında veya depolarınızda palete ihtiyaç duyuyorsanız akdenizpalet.com adresine başvurarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Sitede yer alan kaliteli ve her boyutta olan paletlerden de gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz.

Tahta Paletleri Ucuz Fiyata Almak Mümkün Müdür?

2021 yılındaki artışlardan tahta paletler de nasibini aldı ve geçen yıla oranla fiyatlarında ciddi bir yükseliş yaşadı. Özellikle taşımacılık firmaları ve deposu olan müşteriler ise ucuz palet arayışına girdi. Euro palet denilen uluslararası ölçülere uyan paletleri ve tahta paletleri daha uygun bir fiyata bulmak ise mümkün.

Özellikle ikinci eli bulunabilen bu paletlerde fiyatlar yarıya yarı gibi ciddi bir oranda düşmektedir. Deponuzda kullanacağınız paleti alırken ikinci el tercih edebilirsiniz. Bu sayede paletlere daha az bir bütçe ayırmış olacaksanız. İkinci el bir palet alırken de paletin kullanılabilirlik durumuna dikkat etmekte fayda olacaktır. Bir paletin sağlamlığını da görüntüsü itibariyle de anlayabilirsiniz. Yine de palet çeşitleri, palet ücretleri hakkında detay bilgi almak isterseniz akdenizpalet.com internet sitesine göz atabilirsiniz. Sitedeki tüm paletler Türk üretimlidir.

Ayrıca sitede sadece sıfır paletler değil, ikinci el paletler de bulunmaktadır. Sizler de bu siteye güvenerek ikinci el veya sıfır paletlerden alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds