Temassız Kart Şifre İster mi?

Özellikle corona virüs döneminde kullanımı sıkça artan temassız kartlar hijyen ve ödeme sırasında hız açısından büyük kolaylık sağlıyor. Bu kartları kullanırken dikkat etmeniz gereken hususların yanı sıra özelliklerinin de farkında olarak kullanmanız gerekiyor. Temassız kart şifre ister mi? Hangi durumlarda şifre ister konularına deyineceğiz.

Öncelikle temassız kart siparişi nasıl verebileceğinizden bahsedelim kısaca. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak ynı bankamatik ya da kredi kartınızın temassız özelliğe sahip olanını isteyebilirsiniz. Kartınız yaklaşık 7-8 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir.

İlginizi Çekebilir:  Forex’te Kazanmak İsteyenlere Basit Tüyolar

Temassız Kart Hangi Durumlarda Şifre İster

Her banka temassız kartına siz belirlemeden otomatik olarak değişik oranlarda limit belirler. Günlük temassız işlem limitiniz olduğu gibi işlem başı işlem limitiniz olabilir. Örneğin, günlük 200 TL temassız limitiniz varken işlem başı 100 TL limitiniz olabilir. Bunun farkında olmanız 150 TL gibi bir işlemde neden kart şifresi istediğini öğrenmiş olmanızı sağlar.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı Ücretli Mi?

Temassız Kart Aşağıdaki Durumlarda Şifre İster:

  • Günlük işlem limitini aştığınızda,
  • Anlık işlem başı temassız limitini aştığınızda,
  • Bankanız temassız işlemle ilgili riskli bir durum tespit ettiğinde güvenlik amacı otomatik olarak şifrenizi isteyebilir.

Bankanızı arayarak temassız limitinizi değiştirebilirsiniz. Fakat en yüksek limit banka veya kredi kartınızın belirli bir yüzdesini aşamaz.

İlginizi Çekebilir:  Gelir Akışı Nedir? Gelir Akışı Yaratmanın Yolları Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara