Mimari

Çekmeköy’den Ev Alınır mı?

Çekmeköy İstanbulda 10 sene öncesine kadar çok da işe yaramaz dışarıda bir ilçe sayılırken artık şehrin neredeyse kalbi durumuna kaydı. Bunun sebebi tabii ki şehirdeki büyüme ve genişleme. Bu sebeplerden, Çekmeköy emlak yatırımcılarının ev almak için dikkatini çekmeye başladı. Peki Çekmeköy’den ev alınır mı? Avantaj ve dezavantajlarıyla orada yaşayan birinin yorumlarını da alarak açıklayalım.

Öncelikle bir menkulun değerini belirlemek için kısa ve uzun vadedeki geridönüşümü hesaplanır ve ona göre ev alınır. İçinde bulunduğunuz zamanki ekonomik durumu atlıyoruz. Çünkü o ayrı bir hesap konusu. Sadece yer olarak inceleyeceğiz. Çekmeköy tarif olarak Ümraniye ilçesinin arkasında kalan Beşiktaş Spor Kulübü’ne ait Nevzat Demir Tesislerinden başlayarak arkalara doğru giden bir alandaki ilçedir. Şehrin büyüme hatlarında bulunmasından dolayı yatırım açısından büyük bir fırsattır. Özellikle Mimar Sinan Mahallesindeki caddede birkaç seneye kadar hiçbir şey yokken şu anda lüks kafelerle dolu üst tabaka bir alan halini almış durumda. Ayrıca daha da önemlisi ulaşım açısından otobüs sıkıntısı yaşansa da artık Çekmeköy’den ev almak için bir bahaneniz var: Aktif metro hattı. Bu hat Sancaktepe’den başlayıp Üsküdar’a kadar gitmektedir.

Çekmeköy Nereye Bağlı?

Çekmeköy İstanbul iline bağlı bir ilçedir. Ümraniye’ye bağlı olduğu yanlıştır ve sıkça karıştırılan bir durumdır.

Çekmeköy Nasıl Bir Yer?

Bu ilçe orta-üst gelir seviyedine sahip vatandaşların oturduğu lüks villa ve normal sitelerin bulunduğu bir ilçedir. Madenler ve Çamlık mahallesi gibi arka taraflarına doğru bu durum değişmektedir.

Çekmeköy’den Ev Alınır mı?

Tüm bu detaylar dikkate alındığında buradan ev almak hem ailenizle yaşamak hem de yatırım yapmak açısından çok kârlı bir durum olarak görünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi