Gündem

Gap İlişki Ne Demek?

Son zamanlarda Twitter’da (X) sık sık yeni tarzda ilişki biçimleri gündeme geliyor. Bariyer ilişki, beton ilişki vb. ifadeler, yeni nesil Twitter kullanıcıları tarafından sıkça kullanılıyor. Peki Gap ilişki nedir?

Gap İlişki Nedir?

Gap, İngilizcede mesafe ve ara demektir. Buradan hareketle ilişkilerde sürekli bir bütünlük yerine zaman zaman boşluklar vererek ilişkinin sürmesine ”gap ilişki” adı veriliyor. Örneğin bir çift, normalde sevgili iken bir süreliğine birbirinden ayrı takılmayı istiyorlar ve her ikisi de kendi istedikleri neyse ona göre davranıyorlar. Kulağa çirkin gelen bu ifade, bir nevi birbirinden sıkılan iki kişinin başka kişilere şans tanıması ancak bunu isimlendirerek birbirlerinin üzerindeki vicdani yükü paylaşmasıdır. Örneğin bariyer ilişki de hemen hemen böyledir. Aldatmayı bir zaruret olarak hissetmelerine rağmen bunu kelimenin yerleşik soğukluğuna atfetmeyip başka masum ifadelerle yumuşatan sosyal medya canlıları, şayet bunu etkileşim için yapıyorlarsa kötü, yapmıyorlarsa daha da kötü. Gap ilişkinin sosyal medya jargonundaki anlamı bu şekildedir ancak terminolojide böyle bir tanımlama henüz yapılmış değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds