Thyromazol Hamileler Tarafından Kullanılır mı?

Thyromazol ilacı hamileler tarafından kullanılır mı? Önceki yazılarımızda kullanım sıklıkları ve yan etkilerini değerlendirdiğimiz Thyromazol ilacıyla ilgili olarak bu yazımızda ise bu ilacın hamileler tarafından kullanılıp kullanılmayacağından söz edeceğiz.

Thyromazol Hamileler Tarafından Kullanılır mı?

Hamileyseniz ya da hamile kalmayı düşünüyorsanız ilacı kullanmadan önce bunu mutlaka doktorunuza belirtmeni gerekmektedir. Tiroid rahatsızlıkları bulunan hamile bir kadının thyromazol ilacı kullanması bebeğe zarar verebilir. İlacı kullanırken hamile kalınması da anne karnındaki bebeğe karşı zararlıdır. Eğer thyromazol tedavisine başladıysanız gerekli doğum kontrol uygulamalarını denemelisiniz. Hamilelik durumunda risk ve kazanımları belirleyecek ve en iyi tedavi yöntemi için sizi yönlendirecek kişi doktorunuzdur. Emziren bir kadın iseniz thyromazolu kullanmanız riskli olabilir. Bu durumu tedavi yönteminden önce doktorunuza belirtin. Eğer hamilelik sürecinde bu ilacı kullandıysanız bizlerle tedavi sürecini paylaşabilirsiniz.

Tekrar belirtmekte fayda vardır ki bu yazı alanında uzman bir kişi tarafından yazılmamıştır. Hamilelerin thyromazol ilacını kullanıp kullanmayacakları hususunda bu yazı sadece tavsiye niteliğindedir ancak kesin bir hüküm niteliği taşımamaktadır. Bu konuda en yakın sağlık kuruluşundan destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.