Sağlık

Thyromazol Kas-Eklem Ağrısı Yapar mı?

Hipertirodi (tiroidlerin gereğinden hızlı çalışması sonucu oluşan tiroid hormon bozukluğu) tedavisinde kullanılan ve hormonların dengede çalışmasını sağlayan bir ilaç olan thyromazol, içeriğinde bulan maddeler ve ilaç türlerinden dolayı bazı etkiler meydana getirebilmektedir.

Thyromazol Kas-Eklem Ağrısı Yapar mı?

Bu yan etkilerin seyri bünyeden bünyeye değişiklikler gösterdiği gibi alerjik hassasiyetleri olan kişilerde daha sık görünebilir. Thyromazol ilacının en sık görünen yan etkisi ciltte oluşan sivilce ya da döküntü olduğunu daha önce ki yazımızda söylemiştik. Bir diğer yan etkisi ise eklem ağrısıdır. Thyromazol ilacı eklem ağrısı yapabilir. Bu yaygın görünen bir etkidir. Bu durumda ağrılarınız çok ciddi değilse doktora başvurmamanız tavsiye edilir. Doktorunuz size bu sık görünen yan etki konusuna bilgilendirme yapmış olması gerekmektedir.

Ciddi kas ve eklem ağrılarınız varsa ve bu ağrılar size zarar veriyorsa direkt olarak acile başvurmanız tavsiye edilir. Bu yazı bilgilendirme amacıyla ilacı kullanan kişilerin görüşleri baz alınarak yazılmıştır, her hangi bir doktor tarafından yazılmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.