Tiktok Fenomeni Yalçın Akdoğan (Yakari) Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlarda Oynadı?

Tiktok fenomenlerinden olan Yalçın Akdoğan, ya da Tiktok’ta bilinen ismiyle yakari kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Yalçın Akdoğan’dan söz edeceğiz. 

Yalçın Akdoğan Kimdir? 

  • Futbolcu
  • Sosyal medya fenomeni 

Tiktok’ta çektiği videoları ile kısa sürede popüler olan ve burada 2.5 milyona yakın takipçisi bulunan Yalçın Akdoğan hakkında merak edilen soruları sizlerle aşağıda başlıklar halinde paylaşacağız. 

Kaç Yaşında? 

13 Ağustos 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Yalçın Akdoğan 32 yaşında. 15 senedir aktif olarak futbol oynayan Akdoğan kariyerinde birçok takımın formasını giysi. 

Aslen Nereli? 

32 yaşındaki sosyal medya fenomeni ve futbolcu Yalçın Akdoğan doğma büyüme İstanbullu olsa da aslen Iğdırlı. Kendisi bir videosunda Azeri Türkü olduğunu belirtmiştir. 

Hangi Takımlarda Oynadı? 

Maçkolik verilerine göre kariyerine ilk başta Maltepe’de başlayan Yalçın Akdoğan 2012/2013 sezonunda Tuzlaspor formasını; 2014/2015 sezonunda tekrar Maltepespor formasını; 2015/2016 sezonunda Erokspor formasını; 2016/2017 sezonunda Sultangazispor formasını giymiş ve son olarak da 2019/2020 sezonunda Kestelspor formasını giymiştir. 

Evli mi? 

Kendisi hakkında merak edilen soruları yanıtladığı bir videoda eşi Ezgi Gizem Özkara ile 2011 yılında Ortaköy’de tanıştıklarını ve 2014 yılında evlendiklerini ifade etmiştir. 

Boy-Kilo-Burç? 

  • 1.80
  • 75
  • Aslan 

Kendisi Hakkında Merak Edilen Diğer Sorular 

Babasının mesleğinin fırıncılık olduğunu ifade eden Yalçın Akdoğan tuttuğu takımın Galatasaray olduğunu, Tiktok’a eşi Gizem’in tavsiyesi ile başladığını, en sevdiği ve beğendiği futbolcunun Cristiano Ronaldo olduğunu, anne ve babasının İstanbul’da yaşadığını, sigara ve alkol kullanmadığını, ten renginin doğuştan olduğunu, Müslüman olduğunu ve hatta umreye gittiğini, bir maçta en fazla 4 gol attığını, eşi ile balayına Endonezya’ya gittiklerini de belirtmiştir. Ayrıca Tiktok’ta kullanıcı ismi olan Yakari’nin ise Yahşi Batı’dan geldiğini belirtmiştir. 

Bu yazımızda sizlere kısaca Yalçın Akdoğan hakkında merak edilen bazı sorulardan ve bu soruların cevaplarından kısa kısa başlıklar halinde söz ettik. Yazıda eksik ya da hatalı olduğunu düşündüğünüz yerleri veya eklemek istediğiniz bilgileri bizlere aşağıda bulunan yorumlar kısmından veya iletişim bölümünden iletebilirsiniz. Şimdilik bu kadar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.