İsveç’ten Getirilen Hasta Olayı ‘Kurgu’ Çıktı

Özellikle korona virüs döneminde sağlık sisteminin ne kadar önemli olduğunu tüm dünya bir kez daha görmüş olduk. Gelişmiş ülkelerde sağlık sisteminin iyi olmadığı, hastanelerde ölülerin morglara sığmadığı görüntüler ortaya atılmıştı. Ülkelerin sağlık hizmetlerinin kalitesini bu anormal durumlardaki veriler ile ölçümlemek tam olarak doğru olmamakla beraber, salgın hastalıklar gibi durumlara karşı önceden oluşturulmuş senaryolar ile önlem alınması gerçeği de ortadadır.

Ülkemizde gündem olan bir olay özellikle sosyal medya üzerinde büyük bir tarrışmaya yol açtı. Gülüşken ailesi İsveç’de yaşamakta ve baba koronavirüs sebebiyle hastaneye başvurmasının ardından olumsuz yanıt aldığı iddaa edilmişti. Ardından hasta ambulans uçak ile ülkemize getirildikten sonra bol bol reklamı yapılmıştı. Ardından konuyla ilgili birçok iddaa ortaya atıldı. Sosyal medyada gezinen son iddaa ise, ailenin İsveç’de hastaneye başvurduğunda kabul edildiği fakat sonrasında Gülüşken ailesinin tedaviyi reddettiği.

İlginizi Çekebilir:  3 Ekim 2017 Tarihli Ziraat Bankası SMS'si

Olay burada bitmiyor. Ardından İsviçre Federal Göçmen Dairesi Emrullah Gülüşken ve kızları için asılsız ve organize karalama iddası ile dava açtı. Davada ailenin üyelerinin vatandaşlıklarının iptali ve sınır dışı edilmesi isteniyor. Peki bir aile neden böyle bir şey yapar o zaman bu olay tamamiyle kurgu mu? Sorularını akla getiriyor. Bununla beraber internette cümle haber geçmesiyle beraber dava açıldığına dair hiçbir kaynak gösterilmiyor. Bu bilgiyi yabancı kaynaklardan sizin için araştırdık ve bulunan kaynağı aşağıda sizlere sunuyoruz. Yorum sizin. Bu linki Türkçe kaynak olarak kullanıp paylaşabilirsiniz, zira bulabildiğimiz tüm yabancı kaynakları açıkmalasıyla beraber aşağıda sizlere sunup ve yine yorumu da sizlere bırakıyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Cehennem Donana Dek?

Başlık: “Om turken som flögs hem för att han inte fick vård i Sverige” ile başlıyor yani, “İşveç’de bakım görmediği için eve gönderilen Türk hakkında”

Kaynakların birinde bu başlığın altında Emrullah Gülüşken’in orada birkaç suça karıştığı ve işsizlik maaşı aldığını, ayrıca İsveç’de hastaneye kabul edilmesine rağmen bir propaganda aracı olarak kullanıldığı yazıyor.

İlginizi Çekebilir:  Diyenetin Faks, Telefon ve Mektupla Boşanabilirsiniz Fetvası

Kızı şunları söylemişti: Ağır Hasta Fakat Yürüyerek Uçağa Gitti:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara