Otomobil

Toyota Low Fuel Ne Demek?

Benzin göstergesi araçların hepsinde ortak olarak bulunan ve yakıtın ortalama olarak ne derecede olduğunu hesaplamanıza yarayan, kadranda bulunan bir işarettir. Toyota marka araçlarda ise benzin azaldığında ekranda ibrenin aşağı doğru gitmesinin yanında ‘low fuel’ uyarısı vermektedir. Toyota low fuel demek, yakıt az veya düşük yakıt uyarısı anlamına gelir.

Toyota Low Fuel Kaç km Gider?

Toyota marka aracınızın kadranında bu uyarıyı gördükten sonra ortalama olarak 50 kilometreye kadar yol gidebilirsiniz. Ancak bu durum hava şartları ve sürüş şekline göre çok değişiklik gösterebileceğinden dolayı, göstergeye güvenmeden en yakın benzinlikten yakıt ikmali yapmanız son derece önemlidir. Eğer yakıt almanıza rağmen ekranda bu uyarıyı görüyorsanız yakıt ile ilgili sigorta takılı kalmış olabilir. Sigorta kutusundan ilgili parçayı çıkar-tak yaptığınızda sorun çözülecektir. Toyota benzin aldım ibre oynamadı sorununda ise çözüm bu şekildedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi