Otomobil

Toyota Otomatik Vites B Ne Demek?

Bu özellik vites sisteminizde bulunuyor ise aracınız hibrid teknolojisi kullanıyor anlamına gelir. Toyota otomatik vites b demek, brake yani fren kelimesinin kısaltılmış halidir. Normal fren dışında bir kullanım imkanı sunan bu teknoloji motorun kompresyon gücüyle yavaşlamasına imkan vererek kademeli ve nispeten daha güvenli yavaşlama imkanı sağlayacaktır.

Vitesi yavaşlama durumları haricinde B konumunda tutmamanız sağlıklı bir sürüş için son derece önemlidir. Normalde diğer araçlarda bu işlem manuel olarak yapılabilir. Vitesi bir küçük kademeye geçirdiğiniz andan itibaren yükselen devir oluşumuna rağmen aracın hareketi ve ileri doğru salınımı kısıtlanır. Bir başka deyişle Toyota araçların kullandığı bu teknolojiyi modeli ne olursa olsun tüm araçlarda kullanabilirsiniz. Bu vites konumu sağlıklı bir şekilde kullanıldığı takdirde motora bir zarar vermeyecektir. Aracın kullanımı esnasında gereksiz yere vitesi bu konuma getirmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds