Trafik Sigortası Dolu Hasarını Karşılar mı?

Önceki yazımızda dolu hasarı nasıl tamir edilir? sorusuna cevap vermeye çalıştık. Bugün çok merak edilip sorulan bir diğer soru ise ‘Trafik sigortası dolu hasarını karşılar mı?’ işte tam da bu yazıda bunu cevaplamaya çalışacağız.

Amerika’nın bazı eyaletlerinde sıkça karşılaşılan dolu yağışı Türkiye’de çok sık görülmemekte. Bununla beraber doğal olarak böyle bir hasar ile karşılaştığımızda ne yapabileceğimizi bilmiyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Araba Anahtarı Garantiye Girer mi?

Kasko Poliçenizi İnceleyin

Önceki yazıda kasko dolu hasarını karşılar mı kısaca bahsetmiştik. Özetlemek gerekirse yapmabız gereken poliçenizi dikkatlice incelemek. Eğer kasko kapsamınıza giriyorsa poliçe üzerinde dolu, doğal afet gibi ibareler ile birlikte ne kadar miktarda oluşan hasarlara kadar karşıladığını görebilirsiniz.

Trafik Sigortası Dolu Hasarını Karşılar mı?

İlginizi Çekebilir:  Orjinal M Paket Nasıl Anlaşılır?

Tek başına trafik sigortası maalesef dolu hasarını karşılamıyor. Zorunlu olarak yapılan trafik sigortaları sadece kazalarda ücretsiz olarak çekici, ambulans hizmeti veriyor. Aracınızda oluşan hasarı da suçluluk oranına göre ödüyor. Tüm detaylı bilgilere poliçeniz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Peki Şimdi Ne Olacak?

Daha önce çizik dahi bulunmayan onbinlerce araç dolu yüzünden hasar gördü. Trafik sigortası da dolu hasarını karşılamamakta. Peki vatandaş tüm hasarı cebinden mi ödeyecek?

İlginizi Çekebilir:  Fiat Doblo BB Van Ne Demek?

İstanbul itfaiyesindeki tüm ekiplere gönderilen yazıdan sonra vatandaşlar araçlarının ruhsatı, hasara ait renkli fotoğraflar ile beraber itfaiyeye başvuruyor. Bundan sonra ise bir inceleme yapılarak hasar karşılanıyor. Fakat bu bilgi şu an için net değil.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi