Otomobil

Vidalı Delik Plaka Muayeneden Geçer mi? Detaylı

Tüm sürücülerin haberdar olduğu gibi ülkemize TÜV standartları geldiğinden beri muayene standartları fazlasıyla sıkılaştı ve kontroller ciddileşti. Artık herkesin bildiği bir şey olmasına rağmen bugün bahsedeceğimiz vidalı plaka konusunda sanayide bazı ustalar ısrarla hata yapmaya devam ediyor.

Plaka Yönetmeliği Detayları

TÜV Türk muayeneden geçebilmek için plakanızın mühürlü ve pürüzsüz olması gerekmektedir. Bununla beraber vidalar plakabın köşelerinde olsa dahi kesinlikle muayeneden geçmemektedir! Ayrıca bu hafif kusur sayılmayıp direkt olarak ağır kusura işlenip muayenede kalmaktadır.

Plakanızın üzerinde yetkili kurum tarafından basılmış Ayyıldız ve hologram bulunmalı. Bunun haricindeki mühürsüz app plaka da muayeneden kalmaktadır. Ayrıca plakayı basan kurumun yetkili bir kurum olmasına özellikle dikkat ediniz. Delik plaka veya vidalı plaka genellikle kaza veya kaporta onarımı sonrası sanayi ustalarının kolayına geldiği için sağ ve sol tarafından olmak suretiyle iki vidayla tutturulmaktadır. Fakat bu sadece muayenede değil trafikde de ceza yemenize sebep olabilir.

Yeni plaka bastırmak maliyeti çok düşük 70-80 liralarda bir şey olduğundan size en yakın şöförler odasından 1-2 saat içerisinde yeni plakanızı alıp monte ederek riske girmeden, gönül rahatlığıyla muayeneye girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds