Trump’tan Gözdağı: Türkiye’yi Mahvederiz

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın yerel saatle 01.00’de attığı twitler gündeme bomba gibi düştü. Amerikan Başkanı Donald Trump, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Türkiye’ye tehditler savurdu. 


DEAŞ’ın mülki halifeliğinin kalan az kısmını sert ve birçok yönden vurmaya devam ederken uzun zamandır gerçekleşmesi gereken Suriye’den çekilmeye başlıyoruz. Tekrar toparlanırsa yakınlardaki üslerden tekrar saldıracağız. Kürtler’e saldırırlarsa Türkiye’yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Amerikan askerlerinin Suriye’den çekilmesi üzerine olası bir Kürtlere saldırıda durumunda Türkiye’yi ekonomik anlamda mahvedeceğini dile getirdi. 

İlginizi Çekebilir:  90'ların Ünlü Oyuncusu ve Mankeni Yaşar Alptekin: Sokakta Sigara İçen Kadın Ucuzdur

Donald Trump ayrıca Kürtlerin de bölgede provakatif eylem ve hareketlerde bulunmaması yönünde görüş bildirdi. 

Daha önce de benzer bir şekilde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Türkiye’yi tehdit eden Trump, bu kez de Amerikan askerlerinin bölgeden çekilmeleri sonrasında Türk askerinin bölgedeki Kürtlere saldırması halinde Türkiye’yi mahvedeceklerini ifade etti. 

İlginizi Çekebilir:  O Kadar Makyaj Yapmasa Bu Kadar Tecavüz Olmaz!

Sosyal medyada da geniş yer bulan Twitler, dolar kurunda nasıl bir etki yaratacağını da akıllara getirdi. Özellikle Rahip Brunson olayında, Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında yaşanan siyasi kriz, Türkiye’nin ekonomik açıdan zor bir dönem geçirmesine neden olmuştu. 

Suriye’nin kuzeyine yapılacak olan askeri harekatın ne boyutta olacağı ve hangi bölgeleri kapsayacağı gibi konular da önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Donald Trump’ın attığı twitlerin de etkisi olacağı muhakkak. 

İlginizi Çekebilir:  Müddei Ne Demek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir