Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Baş Dönmesi

Tüp mide ameliyatı ile ilgili yazılarımıza devam ediyoruz. Bu konuda bahsedeceğim şey ise, baş dönmesi. Ameliyat sonrasında sıklıkla yaşanan bu problem genellikle sıvı kaybı dolayısıyla gerçekleşir. Doktorunuzun size tekrar ve tekrar tembih etti bu konu gerçekten de çok önemlidir.

Çevremde ameliyat olanlar tarafından sıklıkla söylenilen şey, ameliyattan tam 3-4 ay sonra gün içinde bir kaç defa baş dönmesi veya göz kararması yaşadıklarıdır.

Aslında bunun çözümü çok basit artıkbir küçük mideye sahip olduğunuzdan ve sıvı ve katı gıdaları çok az miktarlarda tükettiğimizden dolayı vücudunuzda sıvı kaybı oluşur. Günde 2 litreden az su içmemeye gayret edin. Yediğiniz gıdaların daha fazla sulu olmasına özen gösterin. Sıvı-katı ayrımı konusu bu ameliyattan sonra gündeme geldiği için bu kuralı bozmadan çok su tükete bilmeniz için akşama kadar elinizde bir su şişesi ile gezip yudum yudum sürekli su içmelisiniz.

.Eğer aldığınız vitaminleri de dikkat ederseniz tıpkı saç dökülmesi problemi nde olduğu gibi bu problem de birkaç ay içerisinde çözülmüş olacaktır. Fakat bazı hastaların şikayeti birkaç yıl geçmesine rağmen devam etmektedir. Böyle bir durum olduğunda mutlaka doktorunuza haber veriniz, ve gerekli kan tahlillerini yaptırıp doktorunuzun tavsiyelerine mutlaka uyunuz. Çünkü eğer çok uzun süre devam eden ısrarlı bir baş dönmesi var ise bu tüp mide ameliyatı ile ilgili olmayıp altında yatan başka sebeplerden kaynaklanıyor olabilir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.