Otomobil

Bijon Saplaması Kırıldıysa Bu Adımları Takip Edin

Aracınızın marka modeli her ne olursa olsun yazımızı okuduktan sonra bu probleme kesin bir çözüm bulacaksınız.

Benim de başıma gelen bir olay sonucu sanayiye gitmeyi pek sevmesem de bijon konusunda tecrübe sahibi oldum diyebilirim. Başımdan geçen olayı hikaye şeklinde anlatmak yerine hızlı bir şekilde bijon neden kırılır? Bijon saplaması kırılınca nasıl değişir ondan bahsedeceğim.

Aracınızın bijon saplaması durup dururken kırılmaz. Bunun muhtemel sebebi lastiğinizi değiştiren lastikçi bijonu takarken eliyle yerine tam olarak oturtturmadan cart cart makineyle sıktığı için bir süre sonra bijon saplamasında bulunan dişler tamamen yalama olacaktır. Bundan sonra da yolda kaldığınızda veya lastiğin çıkması gereken bir durum olduğunda bijonu yerinden çıkaramayacak veya takamayacaksınız. Böylece uğraşırken zorlama sebebiyle bijon saplaması kırılacaktır.

Bijon Saplaması Kırılması Tehlikeli mi?

Bu şekilde yola devam etseniz de hızınıza dikkat edin ve biran önce bir serviste bunu tamir ettirin. Bijonu sıkarken bile uyulması gereken tork derecesi olduğunu düşündüğümüzde, bir bijon eksik yola devam etmek son derece tehlikeli olacaktır.

Bijon Saplaması Ne Kadara Değişir? Ne Yapılmalı?

Aracınızın saplamasından kırılan parçayla beraber bir parçacıya gidin ve yenisini 20-30 TL gibi bir rakama alın. Sonra da bir ustaya cüzi bir miktar karşılığında taktırın. Fakat bijon saplamasını değiştirmek için arkasındaki bilye de çıkması gerekiyorsa. Bu modelden modele değişecektir. Arkasındaki parça yüzünden maliyetiniz otomatik olarak iki katına çıkacaktır.

Bu işlemi nasıl halledebileceğinizi, kırık bijonu nasıl değiştireceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Cidden değmez. Maliyet ve uğraşınızı hesaba kattığınızda bununla uğraşmak yerine sanayide işinizi hallettirmek en fazla bir saatinizi alacaktır.

Bijon kırıldı ise kesinlikle değişmesi gerekmektedir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds