Sağlık

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Hastane Süreci Nasıldır?

Evet, sonunda ameliyat olmaya karar verdiniz ve ameliyat için net bir gün aldınız şimdi yapmanız gereken şey sadece sakin bir şekilde ameliyatı beklemek mi? Ne kadar heyecanlı olduğunuzu tahmin edebiliyoruz. Gereken testleri ve dikkat etmeniz gereken konularda zaten doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Fakat biz ameliyattan çıktığınız andan itibaren hastanede yatış sürenizden biraz bahsetmek istiyorum. Fazla teknik bir yazı olmayacak ciddi konular hakkında zaten sürekli uyarılıyor olacağınızdan dolayı ne hissedeceğiniz ve bu sürecin yaklaşık olarak nasıl geçeceğinden bahsedeceğim.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Hastanede Yatış Süresi Kaç Gün?

Ameliyatınızın nasıl geçtiğine bağlı olarak büyük ihtimalle ameliyata girmenizi takip eden 3. Gün taburcu olmuş olacaksınız. Fakat tansiyon veya başka değerlerinizde takip edilmesi gereken bir durum var ise bu süre nadiren uzayabilir.

Ameliyat Sonrası Yoğun Bakıma Alınır mıyım?

Bu sorunun cevabı da anormal bir problem olmadığı sürece yaklaşık bir saaat uyanma odasında kaldıktan sonra odanıza alınmış olursunuz. Bu yazıyı okuyan hasta yakınları yoğun bakım deyince de öyle korkmasın. Sadece sıkı bir gözlem için gerekli olabilir. Uyanma odasında geçen bir saat süresince biraz mide bulantınız olacaktır. Doktorlar sürekli başınızda olacağından bu saati biraz konforsuz da olsa çok zorlanmadan atlatırsınız.

Odaya çıktığınız andan itibaren sizden saat başı yürümeniz ve nefes egsersizleri yapmanız istenecek bunlara mutlaka uymaya çalışın. Evet, ameliyattan birkaç saat sonra bile yürüyebilecek kadar iyi olacaksınız.

Beslenme konusunda da artık sıvı dönemde olduğunuzdan bir bardak suyu 30-40 dakikada yudum yudum içebileceksiniz ve doktorunuzun verdiği miktarlara göre değişebilmekle beraber günde 3-4 kaşık çorba içebileceksiniz. Bu kadar az miktar gözünüzü korkutmasın çünkü zaten canınız istemeyecek.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi