Türk Tabipler Birliği “Savaşa Hayır” Dedi

Türk Tabipler Birliği’nden yapılan yazılı açıklamada Türkiye’nin güney sınırına yaptığı Barış Pınarı harekatı ile ilgili olarak “savaşa hayır” mesajı verildi. Türk Tabipler Birliği, sosyal medya üzerinden yaptığı bildiride KESK, DİSK ve TMMOB ile ortak karar aldığını duyurdu. 

Önceki dönemlerde de benzer skandallara imza atan Türk Tabipler Birliği, Türkiye’nin 911 kilometre sınırının olduğu Suriye’nin kuzeydoğusuna yaptığı harekata karşı çıkarak “bu toprakların ihtiyacı adalet, demokrasi ve barıştır” ifadelerini kullandı. 

Türk Tabipler Birliği’nin yanı sıra bildiride KESK, DİSK ve Türk Mühendis ve Mimar Odası Birliği’nin (TMMOB) ortak yönde bir karar aldığı belirtildi. 

Türk Tabipler Birliği’nin operasyona karşı çıkması, sosyal medyada da gündem oldu. Kullanıcılar, birliğin verdiği karara tepki göstererek birliğin art niyetli davrandığını belirtti. Daha önce de benzer skandallara imza atan birliğin bu kararı da sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı. 

Serpil Özsaray isimli bir kullanıcı ise Türk Tabipler Birliği’nin yayınladığı bildiriye tepki göstererek şunları söyledi: 

“”Bi düşün yakamızdan artık. Aidatlarımızla ayakta duran meslek örgütünün, mesleğimizin onuru ve saygınlığı için değil sadece ve sadece  devletimizin aleyhine olan eylemler için çalışmasından  usandık. Teröristin değil milletin yanında olun bir kere de. “”

Büyük tepki gören Türk Tabipler Birliği’nin bildirisinin altına yapılan yorumlarda kuruluşun PKK ve YPG’nin güney ve doğu bölgelerinde gerçekleştirdiği saldırı ve cinayetlerin hiçbirine tepki göstermediğini, Türkiye’nin ne zaman kendi savunması durumunda ise tepkilerini ortaya koyduklarını, bunun ise iki yüzlülük olduğunu dile getirdiler. 

Tozlu Mikrofon | İstanbul 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: