TV 100 Sunucusu Mine Uzun Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu?

Mine Uzun kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin hayat hikayesini ve televizyon ekranlarında görev yapan bazı sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Mine Uzun’dan söz edeceğiz.

Mine Uzun Kimdir?

  • Sunucu.

3 Eylül 1979 tarihinde dünyaya gelen Mine Uzun, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezuniyetini izleyen dönemde pek çok kurumun yatırım bölümlerinde çeşitli görevlerde bulunan Mine Uzun, 2005 yılında Ankara’da gazeteciliğe adım atmıştır.

İlginizi Çekebilir:  İdris Usta USA Kimdir?

Halk TV’de haber spikerliği görevinde bulunan Mine Uzun, ayrıca çeşitli yerel kanallarda da sosyal içerikli açık oturumlar hazırlayıp sunmuştur. Ekonomi editörlüğü ve Ana Haber Bülteni spikerliği de yapan Mine Uzun, 2010 yılında Bloomberg HT kanalına transfer oldu ve bu kanal bünyesinde 8 yıl boyunca çalıştı. 2018’de ise CNN Türk ile anlaşarak bu kanalda görev yapmaya başladı. Son olarak da CNN Türk’ten ayılmış ve TV 100’de spikerlik/sunuculuk yapmaya başlamıştır. Ayrıca bir dönem Eko Türk’te de görev yapmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Tanıl Bora Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

CNN Türk’ten ayrılan Mine Uzun, şu anda TV100’de spikerlik yapmaktadır. Sıkı bir Beşiktaş taraftarı olan Mine Uzun, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlarında da sık sık Beşiktaş taraftarı olduğunu belirtmektedir. Evlendiği, evli mi bekar mı olduğu ise bilinmiyor. Instagram paylaşımlarından bekar olduğu anlaşılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Gülnihal Eren Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kimdir? Boyu?

Mine Uzun ile İlgili Aramalar

Google’da Mine Uzun ile ilgili olarak arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; mine uzun cnn türk’ten ayrıldı mı Mine uzun ekşi Mine uzunyol Mine Uzun evlendi Mine Uzun Ekotürk Mine Uzun hangi kanalda Mine Uzun Instagram Mine Uzun tv100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara