Biyografi

Ufuk Akçiğit Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor? Evli mi?

Ufuk Akçiğit kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı ekonomistlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ufuk Akçiğit’ten söz edeceğiz.

Ufuk Akçiğit Kimdir?

  • Ekonomist.

Lisans eğitimini 2003’te Koç Üniversitesi’nde tamamlayan Ufuk Akçiğit, ekonomi doktorasını ise 2009 yılında Massachusetts Institute of Technology’de tamamlamıştır. Bu zamana kadar Halle Ekonomik Araştırma Enstitüsü, Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu, Ekonomik Politika Araştırma Merkezi, Brookings Enstitüsü, CESifo Enstitüsü ve Koç Üniversitesi’nde araştırmacı olarak görev alan Ufuk Akçiğit, aynı zamanda Chicago Merkez Bankası, Danimarka Yüksek Eğitim ve Bilim Bakanlığı, Dünya Bankası, Hutchins Verimlilik Ölçüm Merkezi, IMF, OECD, TCMB gibi dünyanın önde gelen kurum ve kuruluşlarında da danışman olarak görev almıştır.

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarda bulunan Ufuk Akçiğit, blog sitesi üzerinden de yazıları paylaşmaktadır. Bu zamana kadar yaptığı projelerle çeşitli ödüllerin sahibi olan Ufuk Akçiğit, bunların yanı sıra CHP’nin ekonomi alanındaki danışmanları arasında da yer almaktadır. Ufuk Akçiğit hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • ntv.com.tr, Ufuk Akçiğit, erişim tarihi: 22 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi